Генпрокурор України Юрій Луценко  не так давно заявив про проблеми в законодавстві, які не дозволяють йому займатися розслідуванням корупції в оборонці. 

У відповідь на це  Ігор Смешко підкреслив, що все це майже п’ять років знаходиться в руках політичної коаліції, до якої належить Луценко, тому при бажанні, це питання можна було б легко вирішити.

В ефірі дного з телеканалів, Луценко заявив, що законодавство не дозволяє його відомству втручатися у розслідування корупції в "Укроборонпромі". За його словами, всі питання щодо корупції в оборонці потрібно адресувати тільки керівництву Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Юрію Віталійовичу, ви перший генпрокурор-політик на цій посаді, а не професійний працівник прокуратури. Політичні коаліція, до якої ви входите і завдяки якій ви отримали цю посаду, знаходиться при владі майже п’ять років. Ви говорите про проблеми в законодавчому забезпеченні по боротьбі з корупцією в координації правоохоронних органів, але це було в руках вашої політичної коаліції. Вона мала внести відповідні зміни у законодавство, – заявив Смешко.

За його словами, СБУ – це президентська вертикаль. Взагалі питання національної оборони і безпеки – це чисто президентська вертикаль. СБУ не реформувалася, вона яка була така і є. За контррозвідувальне забезпечення військово-технічного співробітництва відповідає СБУ. За розвідувальне забезпечення військово-технічного співробітництва і оборонку відповідають два розвідувальні органи. 

Яким чином така потужна сила могла пропустити те, що коїлось в оборонній сфері, – запитав політик.

Луценко відповів, що він не голова СБУ і не може відповісти чим займається це відомство. На його думку, СБУ невповноважена знати, що роблять підприємці після отримання коштів за поставлену ними продукцію. Генпрокурор підкреслив, що президент "не кришував" цю справу.

У відповідь на це Смешко заявив, що згідно закону, що будь-які контакти за кордоном в сфері військово-технічного співробітництва не можуть бути поза межами розвідки. Комітет з питань розвідки і взагалі міжвідомча комісія по ВТС знаходиться в апараті РНБО – під Президентом. Тільки секретар РНБО може зібрати за одним столом три керівника розвідки, контррозвідки, представників Міністерства закордонних справ. Тільки там можна отримати інформацію: які фірми, в чому проблеми, з ким з іноземними партнерами працюють. 

Взагалі питання контрабанди – це підслідність управління "К" СБУ, – впевнено додав він.

"НАБУ було створено три роки тому. Навіщо його створювати? Потрібно було просто провести правильну кадрову політику в СБУ. Поставити їм завдання. В управлінні "К" працює близько 4 тис. людей. ДКЗЕД (зараз Головне управління контррозвідувального захисту економіки) це їхня робота. Вони знають, що робити, – підсумував Смешко.