Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів на редакційну колонку Washington Post про те, що адміністрація президента США Джо Байдена відкладає його телефонну розмову з українським колегою Володимиром Зеленським, чекаючи на активні дії.

“Редакційна колегія WP, безсумнівно, має право на власний погляд, так само як українські журналісти мають право на власні погляди. Підвищений інтерес до особистої бесіди президентів України і США нормальний і зрозумілий, як і кількість конспірологічних теорій, які традиційно супроводжують такі події”, – сказав Кулеба у коментарі УП.

Він підкреслив, що було б глибоко помилково зводити всі українсько-американські відносини до однієї розмови лідерів наших держав.

“Факти свідчать про планомірний розвиток діалогу України та США. Я провів телефонну розмову з Державним секретарем США вже в перші тижні його перебування на посаді. Незабаром після цього провели розмову і міністри оборони України і США. Є абсолютно змістовна й широка розмова між нашими країнами по всьому спектру питань”, – зазначив глава МЗС.

За словами Кулеби, після цілої низки недавніх рішень РНБО неможливо звинуватити президента України в нерішучості в боротьбі з корупцією, олігархами та російським впливом.

“Тільки за останній місяць Володимир Зеленський зробив кроки, про які інші в попередні роки навіть не наважувалися говорити”, – сказав глава української дипломатії.

Він додав, що немає сенсу вимагати від України чогось, що вона вже робить у власних інтересах без будь-яких зовнішніх порад.

“Сигнали, які ми отримуємо від американської сторони після ухвалення цих рішень, діаметрально протилежні припущенню американських та українських журналістів. Наші партнери вважають їх довгоочікуваними кроками, які демонструють відданість керівництва України реформам”, – підсумував Кулеба.

Нагадаємо, 1 лютого відбулася перша телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена. Під час бесіди Блінкен заявив, що Штати продовжать надавати Україні “надійну економічну і військову допомогу”.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба після розмови з держсекретарем США повідомив, що сторони підтвердили важливість стратегічного партнерства України та США й домовилися зробити його більш амбітним. “У наших відносинах починається новий день”, – заявив Кулеба.

Прессекретарка президента Юлія Мендель пояснила, чому досі не відбулася розмова Володимира Зеленського з главою Білого дому Джо Байденом. Мендель зазначила, що для спілкування двох президентів потрібно підготувати “платформу”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.