Сполучені Штати не сумніваються у тому, Росія – держава-агресор. Це жодним чином не змінять усі спроби російської пропаганди виправдати нарощування своїх сил на кордоні з Україною та звинуватити у провокаціях Київ.

Про це на брифінгу у Вашингтоні заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс, коментуючи ескалацію конфлікту зі сторони Росії.

“Отже, дозвольте мені бути чітким: Росія – агресор”, – заявив Прайс.

Він наголосив, що США “глибоко занепокоєні” агресивними діями та риторикою Росії, спрямованими проти України. Водночас, за його словами, немає жодних підтверджень того, що провокації чинить Україна для посилення напруження, як про це заявляють у Москві.

“Що ми справді бачимо – це російську кампанію дезінформації, створену для фальшивих звинувачень України за те, що робить сам Кремль”, – додав речник Держдепу.

Прайс також нагадав, що тема ескалації конфлікт зі сторони Росії була однією з головних під час дискусій у Брюсселі минулого тижня. Там з візитом перебував держсекретар Блінкен. Окрім того, це питання актуальне і в інших міжнародних перемовинах глави Держдепартаменту США.

Офіційний представник Держдепу зазначив, що в НАТО твердо й одностайно підтвердили, що продовжують бути пліч-о-пліч з Україною, яка є одним із ключових партнерів Альянсу в регіоні.

Відмітимо, раніше у Пентагоні підрахували російські війська Точно більше, ніж у 2014 році, – Пентагон про російські війська на кордоні з Україною , які зібрались біля кордону України. У США зазначили, що ця кількість точно більша, ніж у 2014 році.

Штати бачать це загострення. Воно, як і раніше, серйозно турбує. Про це розповів речник Пентагону Джон Кірбі.

Кірбі не сказав, скільки російських солдат є біля кордону. Однак наголосив: для США очевидно, що мета стягування військ полягає не в “тренуванні”, про яке говорить Кремль.

“Це найбільше нарощування сил, яке ми бачили з 2014 року, яке призвело до порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Воно точно більше, аніж у 2014 році”, – зазначили в Пентагоні.

Зауважимо, раніше подібні заяви робила місія США в ОБСЄ. Її представниця Кортні Австріян зауважила, що Росія перекинула додатково в Крим 15 – 25 тисяч своїх військових. Крім того, в місії підтвердили, що військ на кордоні більше, ніж у 2014 році. Цю інформацію підтвердила і речниця Білого дому Джен Псакі.