Україна може виробляти ракети дальністю 1000 км, для цього є усі ресурси. Про це навіть говорив особисто колишній Президент України Леонід Кучма. Що важливо, ці ракети могли б завдавати грандіозних ударів по території РФ та допомогти ЗСУ перемогти у війні.

Про це розповів сам колишній президент в розмові з українським журналістом.

«Кучма мені сказав, що коли він залишав президентський пост, я ж пам’ятаю, що до того, як стати президентом, він був директором Південного машинобудівного заводу в Дніпропетровську, який був на той час найбільшим ракетним заводом в Європі, або навіть у світі. І що цікаво, цей завод нікуди не дівся, він досі знаходиться в Дніпрі і спеціалістів там багато, які знають, що потрібно робити.  Кучма мені сказав, що на цьому заводі була розроблена ракета дальністю 1000 кілометрів. Вона пройшла всі випробування та була готова до виготовлення у великих масштабах», — розповів журналіст. Нагадаємо, що ці потужності були також задіяні при виробництві ядерних ракет, а спеціалісти з України обслуговували ядерний арсенал РФ до початку війни.

Він, з посиланням на розмову з Леонідом Кучмою заявляє, що наразі в Україні є всі можливості та відповідні спеціалісти, щоб поновити це виробництво у необмежених масштабах. 

«Ну добре, вона так необхідна сьогодні. Ви тільки уявіть, у нас є ракета, яка на 1000 кілометрів б’є по території РФ. Тут питання, а сьогодні Україна може виготовляти ці ракети? Кучма каже що так, і кількість їх виготовлення за місяць може бути не обмежена. То чому зараз цього не відбувається?», — продовжує журналіст.

Цілком можливо, що така ідея Кучми могла б змінити хід одій на фронті та зменшити залежність ЗСУ від західного озброєння.