Я не голосувала за Програму уряду, яка дала б імунітет Кабміну на рік, розпочала свій допис соратниця Саакашвілі та Слуга народу, Ліза Богуцька.

Подаємо слова в оригіналі:

Программа не прийнята.
Чи є в цьому політична криза?
Я не думаю.
Ніщо не заважає цьому Кабміну працювати без всякого імунітету. Більш того, Кабміну Гончарука імунітет не допоміг.

“Слуги народу” дали всього 176 голосів.
І це не результати нашої поганої роботи. Це результати роботи Кабміну Шмигаль з березня цього року.

Ніщо не заважає Шмигаль показати, що результати їх роботи можуть бути іншими і що ми помилилися. До місцевих виборів, на які може вплинути діяльність Уряду, ще є час.
І імунітет тут ні при чому.

Хто хоче-працює.
Хто не хоче-посилається на відсутність імунітету, підкреслила вона.

В свою чергу, телеграм канал Резидент пише:

Одна з причин, чому народні депутати не проголосували за програму Уряду 2.0, це схеми Ріната Ахметова в енергетиці, які він влаштовує через ручного Прем’єр-міністра. Завдяки в.о. міністру енергетики зупинили атомні блоки на користь електростанцій ДТЕК Ахметова. Зупинка АЕС моментально обвалила доходи Енергоатому, у якого тепер багатомільярдні борги перед постачальниками і зарплатами працівників. Попереду нас чекають не тільки страйки шахтарів, а й працівників АЕС, яких почнуть скорочувати.

Зараз потужність Енергоатому зменшили в 3 рази в порівнянні з березнем, а ТЕЦ Ахметова навпаки збільшили виробництво електроенергетики в 2,5 рази. Шмигаль за рахунок держави рятує стан олігарха і знищує атомну енергетику.

В свою чергу, нардеп Дубінський зазначив:

Програма Кабінету Міністрів, яку сьогодні відхилила Верховна Рада, – це як правила дорожнього руху. І їздити не за ними – це порушення Конституції.

“Якщо програма уряду не підтримана, то як уряд може за нею працювати? Це те саме, що ви берете правила дорожнього руху, але їздити не за ними. Мовляв, я не підтримую правила дорожнього руху, тому я їжджу не за ними. Тому це його (прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, – ред.) першочергове завдання – написати програму, добитися її прийняття у парламенті, переконати депутатів, що ця програма дієздатна, і виконувати її. А він порушує Конституцію, інтереси народу України та парламенту”, – заявив Олександр Дубінський.

Парламентар додав, що особисто для нього важливо, аби програма діяльності уряду була чітким дороговказом до покращення життя українців.

“А якщо такої програми немає, такі засоби не закладені, то про що ми говоримо?!”– акцентував нардеп Дубінський.