Президент Швейцарії Симонетта Соммаруга відвідає Україну 20-23 липня. Це буде перший візит іноземного лідера в країну після пандемії коронавірусу.

Про це «Інтерфакс-Україна» сказав заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.

«Перший візит після пандемії іноземного лідера в Україну відбудеться 20-23 липня – це буде візит президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаруги. Це буде державний візит, який на такому рівні відбудеться вперше. Планується, що, крім Києва, вона також відвідає кілька регіонів України», – сказав Жовква.

За його словами, цього літа можливі ще один-два візити лідерів інших держав в Україну, але справжня активність почнеться восени, зокрема і візити президента Зеленського за кордон.

«Знову ж таки, якщо дозволить пандемічна ситуація. Зараз працюємо з кількома країнами, і думаю, що у вересні-жовтні можуть бути здійснені кілька офіційних візитів», – зазначив заступник голови Офісу президента.

До слова, 11 червня глава Офісу президента України Андрій Єрмак обговорив із очільником адміністрації президента Республіки Білорусь Ігорем Сергієнком майбутній візит президента Володимира Зеленського в Білорусь. Попередньо поїздка запланована на жовтень.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«У рамках робочого візиту до Білорусі у складі української делегації керівник Офісу президента України Андрій Єрмак обговорив із головою адміністрації президента Республіки Білорусь Ігорем Сергієнком поглиблення українсько-білоруського співробітництва. Учасники зустрічі обговорили майбутній офіційний візит президента України Володимира Зеленського в Білорусь, який попередньо запланований на жовтень цього року», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що сторони висловили надію, що епідемічна ситуація не завадить участі президентів двох країн у третьому Форумі регіонів України та Республіки Білорусь, який повинен відбутися восени в білоруському Гродно.

Зазначено, що співрозмовники відзначили хорошу динаміку збільшення товарообігу між двома країнами і висловили надію, що пандемія коронавірусу не матиме значного негативного впливу на двостороннє економічне співробітництво.

Також повідомляється, що Андрій Єрмак та Ігор Сергієнко обговорили співпрацю в галузі інфраструктури.

«Глава адміністрації президента Білорусі назвав значним успіхом відновлення навесні цього року транзиту нафти через територію України на Мозирський НПЗ і висловив упевненість, що продовження такої співпраці сприятиме зміцненню енергетичної безпеки Республіки Білорусь», – зазначено в повідомленні.

Відзначається, що окремо керівник Офісу президента України подякував білоруській стороні за надання переговорного майданчика для роботи Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Також Андрій Єрмак і Ігор Сергієнко детально обговорили питання боротьби двох країн із коронавірусом і висловили надію, що урядам України і Білорусі вдасться мінімізувати вплив пандемії на двостороннє економічне співробітництво.