Військово-політичний аналітик з групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко висловлює сумніви щодо можливості Кремля повністю екіпірувати 170 тисяч нових військових за рік. Нагадаємо, нещодавно відомо, що Путін підписав другий указ за час війни щодо розширення чисельності російської армії.

Коваленко поділяє думку про те, що стратегія Кремля, орієнтована на створення кількісної переваги, залишається однією з поодиноких, які мають шанс на успіх у польових боях.

«У найближчій перспективі Сили оборони переходять до нового формату ведення війни, і українському населенню слід готуватися до цього. В умовах нестачі та несвоєчасного надходження підтримки від союзників основним завданням стає не утримання кожного шматка землі чи звільнення нових територій, а скоріше знищення людського та технічного ресурсу Росії» – ділиться експерт.

Така форма ведення війни буде актуальною доти, доки Україна не отримає ефективної та системної допомоги, яка дає змогу знову повернутися до звільнення територій, зауважив аналітик.

Раніше він також висловив думку, що протистояння з росією не припиниться навіть після звільнення території і розгрому російської армії, що вторглася до нас. Очікується, що бойові дії на кордоні триватимуть ще десятиліття, оскільки російська імперія існуватиме і розпадатиметься.

Додамо, військовий експерт «Defense Express» Іван Киричевський в ефірі загальнонаціонального інформаційного телемарафону розповів, що означає указ російського диктатора Путіна про збільшення штатної чисельності російської армії на 170 тисяч осіб, в результаті чого чисельність збройних сил РФ збільшиться до 2 209 130.

«Давайте деталізуємо, що серед всієї чисельності збройних сил РФ 1 320 000 військовослужбовців. Тобто в чомусь нам тут грає на руку, що росіяни недовиконують власні плани по формуванню нових військ. Тому що вони вже хотіли у 2023 мати 1 500 000 військовослужбовців», — акцентував Киричевський.

Він додав, що у збройних силах РФ військові розподіляються по різним родам військ.

«У них, наприклад, в ракетних військах стратегічного призначення, ті що обслуговують міжконтинентальні балістичні ракети, 50 тис. осіб числиться, бо там є оператори ракет і охорона. В залізничних військах, які ремонтують дороги, там теж до півсотні тисяч можуть служити. Аеродромна охорона, військово-морський флот, це моряки. Там по дуже багатьом специфічним таким структурам розсипана. Зараз чисельність сухопутних військ РФ коливається орієнтовно 500-600 тисяч осіб», — підкреслив Киричевський.

Експерт пояснив, що такі формальні кроки означають підготовку до створення нових видів з’єднань, які нам «буде громити складніше».

«Наприклад, в них має бути дивізія морської піхоти. В них є п’ять бригад морської піхоти і на їх базі мають доростити до дивізії, яка буде мати танки, самохідну артилерію. Тобто, тепер такі з’єднання буде громити складніше. Ще проблеми, що росіяни формують нові десантно-штурмові дивізії. Більше того, є ще проблема в тому, що росіяни збираються вигребти зі всіх складів зберігання всі залишки крупнокаліберної артилерії, сформувати з них п’ять нових важких артилерійських бригад, хоча це планувалось, як дивізії. І кинути це проти нашої артилерії калібру НАТО 155 мм.», — акцентував Киричевський.

Військовий експерт резюмував, що поки зі створенням нових з’єднань у росіян все складається «не так добре, як би їм би хотілось».