Військовий експерт, полковник запасу Збройних Сил України Олег Жданов висловив думку, що тактика концентрованих ударів великими масами військ на вузькому напрямку, яку українське командування використовувало під час контрнаступу за рекомендацією Пентагону, суттєво нагадує кривавий «м’ясний штурм».

«Якби ми пішли в лобову атаку, як цього хотіли партнери, це був би м’ясний штурм. Треба віддати належне Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, що він не погодився на м’ясорубку», — вважає експерт.

На думку Жданова, механізована атака в лоб на укріплені російські позиції в умови дефіциту зброї і майже без підтримки авіації призвела б до величезних втрат. Саме тому український Генштаб обрав більш обережну тактику.

«Правильно на цю тему висловився генерал Бен Ходжес. Він сказав, що американська армія — зразок армії НАТО — ніколи б не почала наступальні дії без переваги в повітрі. А Washington Post намагається поставити нам в докір, що ми не погодилися йти на м’ясний штурм без броні, далекобійних ракет і авіації», — додає експерт.

Капітан першого рангу запасу Військово-Морських Сил України Андрій Риженко висловлює думку, що деякі зауваження Пентагону є обґрунтованими, зокрема щодо концентрації зусиль на конкретному напрямку.

«РФ на початку повномасштабного вторгнення атакувала нас по всьому периметру, потім зрозуміла, що сил не вистачає, і сконцентрувала їх на Сході, закріпилася на Півдні. Можливо, справедливо було діяти аналогічно», — зазначає він.

Риженко також висловлює незадоволення стосовно того, що українське командування відкладало контрнаступ протягом тривалого часу, що надало Росії можливість готуватися.