Глава політичної партії «Рідна країна» Микола Томенко у програмі Мирослави Бобровської «А как на самом деле?» пояснив, чому уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова жорстко критикує закон про олігархів.

«У мене склалося враження, що Денісова стала на громадських засадах уповноваженим із захисту прав олігархів. Тобто вона ніби зарплату отримує як уповноважена з прав людини, а на громадських засадах… Я не знаю, чи в неї ця громадська посада оплачується чи не оплачується, але виглядає це сумно», – каже експерт.

За його словами, в Україні є багато проблем, якими має займатися омбудсмен.

«У нас абсолютно незаконно дитячі спортивні школи закривають. Знаєте, чому незаконно? Тому що треба погоджувати з Міністерством спорту. Тобто насправді можна зараз оскаржити все. І, наприклад, уповноважена повинна захищати мої права як батька чи ваші як мами, що вам дитину нема куди повести, щоб вона спортом займалася безкоштовно, хоч це гарантується. У нас бібліотеки закриваються, в більшості незаконно, бо теж треба погодження з Міністерством культури. От тут би уповноважену залучити і сказати їй: «А куди ж ходити в бібліотеки?», – сказав Томенко.

Також політик наголосив, що по всій країні закриваються лікарні, а пенсіонери не можуть отримати пенсії, тому що закриваються банківські відділення і скорочується «Укрпошта».

«От тут би уповноваженому підключитися і соціальні права захистити!», – заявив він.

Як відомо, закон про олігархів – наразі один із найобговореніших документів в Україні. Дехто вже почав чинити йому опір.

Ніхто не мав сумнівів, що реакція буде різною. Про це в ефірі програми “Перші особи” на 24 каналі з Оленою Трибушною розповів міністр юстиції Денис Малюська.

Малюська: Всі розуміли, що буде опір

За його словами, всі розуміли, що опір буде великим. Не тільки під час ухвалення законопроєкту, а ще й пів року, поки закон набуде чинності.

“Рожевих окулярів не було ні в кого”,– наголосив Малюська.

Він зауважив, що проблеми ще будуть і це зрозуміло. Зокрема відбуватимуться походи в Конституційний Суд, щоб якось зупинити дію закону.

Атакувати може будь-хто

Майже будь-хто міг би атакувати проєкт закону. “Було очікувано, що битимуть, мовляв, це права людини, обмеження свобод. Хоча версія законопроєкту, яку зареєстрували, досить м’яка і особливо нічиї інтереси прямо не порушує”, – сказав міністр.

Також Малюська розповів, як доводитимуть причетність олігарха до політики. В цьому допоможуть пов’язані особи народних депутатів.

“Я думаю, що великих проблем з підтвердженням статусу тих, кого класично заведено називати олігархами, у нас не буде”, – сказав Малюська.

Як доводитимуть причетність олігарха до політики
За словами Малюськи, фактор участі особи у політичній діяльності можна довести “абсолютно спокійно”.

“Окремі народні депутати мають підтверджені офіційні бізнес-зв’язки з тими, кого у народі заведено називати олігархами. Це досить легко перевірити”,– зауважив міністр.

Структура медіа, згідно з законом, є відкритою. На будь-якому сайті телевізійної компанії можна знайти власників.

“Якщо такої структури немає або там зображена хибна інформація – це вже підстава для анулювання ліцензії. Там гратись теж дуже небезпечно”, – зазначив міністр.

Міністр наголосив, що чимало активів олігархів можна прослідкувати деклараціями – як їхніми, так і їхніх компаній.

“Тобто у нас суспільство досить відкрите для того, щоб левова частина інформації про активи, зв’язки, участь у політичному житті була відображена публічно”,– додав Малюська.

Він вважає, що інформація стане значно ціннішою після того, як закон набере чинності.

“Відповідно я очікую, що пошуки цієї інформації лише збільшаться в рази як зі сторони спецслужб, так і з боку журналістів. Ми будемо знати ще більше про олігархів, адже будь-яка інформація матиме важливе юридичне значення з тим, щоб ініціювати відповідний процес у РНБО”, – підсумував міністр.