В Україні 10 березня планують продовжити евакуацію мирного населення з населених пунктів, де склалася найбільш небезпечна ситуація через вторгнення російських військ, повідомила віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

За її словами, гуманітарні коридори відкривають:

  • із міста Тростянець у напрямку міста Полтава. Люди поїдуть частково автобусами, частково своїм транспортом
  • із Краснопілля в напрямку Полтави. Також люди поїдуть частково автобусами, частково своїм транспортом
  • з Сум у напрямку Полтави. Із Сум люди виїдуть особистим транспортом, а з Полтави будуть відправлені автобуси для вивезення людей, які не мають власного транспорту
  • із Маріуполя в напрямку Запоріжжя – з обов’язковим розмінуванням по всьому маршруту
  • із Волновахи Донецької області до Покровська
  • з Ізюма в Лозову Харківської області. Автобуси для евакуації будуть їхати з міста Лозова
  • із міст Буча, Бородянка, Ірпінь, Гостомель Київської області до Києва. Для евакуації людей будуть направлені автобуси з Києва.

Верещук також закликала російських військових дозволити проїзд спеціальної техніки і ремонтної бригади для ліквідації пошкодження на газовій магістралі Донецьк – Маріуполь, через яке без тепла залишилися понад мільйон людей у Маріуполі, Бердянську й інших містах.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, наведених вранці 10 березня, в Україні евакуйовано понад 404 тисяч людей, зокрема понад 86 тисяч дітей.

За одну добу – 9 березня – вдалося евакуювати 40 тисяч людей, повідомив голова фракції «Слуга народу», член парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Давид Арахамія.

«Намагались 100 тисяч, але не вийшло… Працюємо далі, найбільш проблемні ділянки Маріуполь, Харків та Київська область», – зазначає він.

За даними МВС, 9 березня спільними зусиллями поліцейських Київщини, Червоного Хреста, ДСНС та органів місцевого самоврядування з окупованих Ірпеня та Ворзеля вдалося вивезти понад 3 тисячі осіб. Серед врятованих громадян – кілька сотень дітей, літніх людей, тяжкохворих.

Напередодні евакуація проводилася в Сумах й Ірпені. Російська сторона раніше зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей, зокрема у Маріуполі, Волновасі. Крім того, під час евакуації були обстріляні цивільні в Ірпені, внаслідок чого загинули восьмеро людей.