Міністр оборони України Олексій Резніков не відкидає, що країна-агресор РФ може оголосити новий “жест доброї волі” через поразки на полі бою у війні проти України.  

Про це він заявив в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. 

Він зазначив, що успіх України на полі бою матиме значення для “легкості” подальшої підтримки партнерами України. 

 
“І також не варто забувати про те, який ефект це матиме у РФ. Якщо вже поспостерігати за низкою публічних висловлювань на російських ресурсах, то можна побачити, що вже звучать фрази, мовляв: “Треба, напевно, закінчувати СВО”, “треба переходити до оборони”, “треба утримати наші території”. Адже в разі чергового успіху української армії, на який абсолютно очікуємо, і для них треба зрозуміти, як “продавати” у себе всередині, як подавати це народу?” – сказав він. 

 
Резніков нагадав, що в окупантів теж були “перегріті” очікування, зокрема, про завершення війни за три тижні і “взяття Києва за три дні”. 

 
“І хоча пропаганда в РФ працює чудово, але з кожним разом все складніше”, – заявив він. 

 
Як приклад міністр навів мобілізацію в РФ, після оголошення якої з країни виїхало багато росіян. 

 
“Я припускаю, що в Кремлі вже шукаються варіанти сценаріїв, як це “відіграти”. Це не мій прогноз, а роздум, але все ж таки я не здивуюся, якщо в них з’явиться в сценарії якась проблема серйозного катастрофічного вигляду техногенного – на території Росії. Скажімо, щось станеться з електростанцією, гідроелектростанцією, АЕС, з’являться ризики для населення, і це вимагатиме негайної уваги уряду, акумуляції ресурсів, зокрема солдатів. І так вони нібито матимуть змогу пояснити людям, чому закінчують активні бойові дії в Україні. Тобто їм доведеться озвучити “жест доброї волі” під виглядом якогось катаклізму на території РФ”, – заявив глава Міноборони. 
 
Тим часом у Росії все частіше стаються пожежі на нафтобазах. Наступними палатимуть мости та всі споруди, які окупанти не зможуть відновити за короткий проміжок часу перед початком контрнаступальних дій України. 
Про це одному з українських ЗМІ розповів Роман Світан – військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор. За його словами, такі удари – передвісники контрнаступу ЗСУ. 
 

Роман Світан пояснив, що один боєприпас важить 50 кілограмів. За добу ми використовуємо 5 – 7 тисяч снарядів, а росіяни 10 – 15 тисяч. Тож їх потрібно постійно підвозити, а для цього потрібне паливо. 

Кров війни – це паливо. Без палива війна не ведеться, 
– наголосив він. 

Військовий експерт розказав, що наразі наші війська виконують ураження паливоприймачів, паливних складів, нафтобаз на території Росії та всього, що пов’язано із паливом. 

“Це все відбувається з огляду на військову науку і починається десь за місяць до наступальних дій”, – зосередив увагу він. 

 
За його словами, після таких дій є лише місяць, коли українській стороні можна наступати. Тобто за цей час росіяни не зможуть оперативно відновити уражені об’єкти та налагодити нові логістичні ланцюги постачання палива. 

Від початку роботи наших дальніх засобів ураження по паливних приймачах можна відраховувати місяць – упродовж цього часу будуть здійснені наступальні дії й точно почнеться наступ, 
– переконаний Світан. 

Втім, ЗСУ будуть найближчим часом відпрацьовувати не лише по нафтобазах. 

 
Роман Світан зауважив, що важливими стратегічними об’єктами є і мости. Втім, за місяць їх можна відбудувати чи змайструвати переправу. Тож за такий короткий проміжок часу варто діяти. 

Ближче до наступу ми почнемо знищувати і мости також. Це стосується і Кримського мосту, 
– додав він. 

На його думку, Кримський міст – це перший міст, який потрібно ліквідувати, бо він є вагомим логістичним ланцюжком для окупантів. 

Окрім цього, будуть відпрацювання з боку ЗСУ по інженерно-технічних спорудах, які можуть використовуватися як мости.