Президент України Володимир Зеленський заявив, що крайній термін призначення нового міністра аграрної політики – вересень 2020 року. Також до цього часу мають створити відповідне міністерство.

Відповідні слова Зеленського пролунали під час його поїздки на Волинь, а саме на зустрічі з тутешніми представниками бізнесу. Відеотрансляцію з заходу вела пресслужба Офісу Президента.

Я не знаю, чи встигнемо ми. В нас залишився один сесійний тиждень – саме наступний. Потім Верховна Рада у нас відпочиває, так. Я не знаю, чи встигнемо ми призначити нового міністра та створити міністерство так швидко, – зауважив Зеленський.

За його словами, максимум у вересні, коли вже депутати знову вийдуть працювати, буде створено міністерство. Також тоді Рада призначить окремого міністра сільського господарства.

Президент додав, що чекає на пропозиції від фермерів та переробників сільськогосподарської продукції щодо кандидатур на посаду “аграрного” міністра.

Про відновлення Мінагрополітики ще у травні заявив прем’єр Денис Шмигаль.

За його словами, загалом Кабмін планує посилити промисловий блок. Обговорювали кілька варіантів, зокрема, про створення окремої посади віцепрем’єра або навіть Міністерства промислової політики та оборонного замовлення.

Раніше ходили чутки, що посаду аграрного міністра пропонували ексочільнику міністерства розвитку економіки Тимофію Милованову. Але той він відмовився.

Попереднє Міністерство аграрної політики України ліквідував уряд Олексія Гончарука у вересні 2019 року. Народний депутат від “Слуги народу” Мар’ян Заблоцький говорив тоді, що “це міністерство – останнє галузево орієнтоване, тому його буде ліквідовано”.

Нині в Україні існує об’єднане Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства. Очолює його Ігор Петрашко.