Народний депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіозапис розмови президента Петра Порошенка з російським лідером Володимиром Путіним, яка велася в квітні 2015 року.

Відеотрансляція йшла на YouTube 9 липня.

“Я думаю, що це буде в інтересах обох сторін. Тим більше, скажу вам відверто, що у наших західних партнерів проект миротворців особливого ентузіазму не викликає. Вони вважають, що це російська пастка для мене”, – сказав Порошенко.

“Так, ви мені говорили. Ну нехай Лавров з Клімкіним це обговорюють”, – Путін.

“Чи дасте йому, якщо можна відповідну вказівку”, – Порошенко.

“Він знає, я вже дав”, – Путін.

“Він тоді, коли приїхав до Берліна (зі сміхом) – це було гранично неконструктивно. Вони до миротворців навіть не дійшли, відверто кажучи”, – Порошенко.

“Ну, добре тоді. І остання позиція, я теж готовий подивитися і подумати з якихось перспектив економічним, тому що там ситуація справді дуже хрінова”, – Порошенко.

“Я не зрозумів, за якими такими?”, – Путін.

“За економічними, тому що там ситуація справді дуже важка. І вона переходить в необоротні речі. Тому я думаю, що і економіку теж можна буде подивитися під час і робочої групи, і під час зустрічі з Івановим. І остання позиція. Зазвичай це просто рекомендація. Для того, щоб ефективніше готувалися Мінські тристоронні контактні групи, то наші колеги, мається на увазі Хайді, Кучма з Демченко і представники Росії збиралися і планували порядок денний, планували проекти рішень, пропозицій та іншого. Я вважаю, було б доцільним, якщо буде … ваша ласка (переходить на український – Ред). Якщо буде бажання, то приїде цей представник в Київ, вони б у Хайді зустрілися в місії ОБСЄ і поки вони … “, – Порошенко.

“Наш представник?”, – Путін.

“Так, так”, – Порошенко.

“Чому б і ні? Я скажу зараз про це Лаврову. Я не розумію, чому він відмовляється”, – Путін.

“Ні, немає … наші його не знають, поки просто не встановлено ніяких діалогів. Тому нехай приїдуть, познайомляться, пропрацюють сценарій Мінська. Тому що я вважаю, що з Мінська ми з порожніми руками виходити не повинні. Бажано, щоб там вже були конкретні позиції, які приведуть до результату”, – Порошенко.

“Звичайно, добре”, – сказав Путін.

“Ще раз дякую вам. Вітаю з наступаючим Міжнародним днем ​​солідарності трудящих, в Росії змінили цю назву чи ні? Старе залишили?”, – Порошенко.

“Так хрін його знає”, – Путін зі сміхом.

“Ясно. Ми з вами люди трудящі, тому може і до солідарності прийдемо”, – Порошенко зі сміхом.

“Завтра буду вручати. Ми відновили медалі «Героїв праці», – Путін.

“Цікаво. Я завтра буду вручати ветеранам за «70-річчя Перемоги”, – Порошенко.

“Як у вас всередині? Справляєтеся з усім?”, – Путін.

“Справляюся. Чим далі – тим легше. Вибудовується якась вертикаль, тому що коли я прийшов, то її не було, було складно. Але вибудовувати це все не просто. Але довгих черг на посаду президента не спостерігається”, – Порошенко.

“Ну, дарма ви так думаєте. Це красива країна”, – Путін.

“Принаймні я пишаюся, що у мене рейтинг довіри і підтримки не падає”, – Порошенко.

“Слава Богу. Це дуже важливо, щоб люди довіряли. Найголовніше, ключове “, – Путін.

“Добре, Володимир Володимирович. Тисну руку! Спасибі велике!”, – Порошенко.

“Обіймаю. До побачення, давайте “, – Путін.