Президент Франції Емануель Макрон заявив, що вторгнення росії в Україну схоже на війну минулого століття. Водночас країна агресорка – одна з останніх імперських колоніальних держав.

Про це Макрон заявив під час спільної пресконференції з президентом колишньої французької колонії Бенін Патрісом Талоном. Президент Франції прокоментував ситуацію в Україні та звинуватив кремль у “гібридній війні”.

Президент Франції заявив, що вторгнення росії в Україну схоже на війну XX чи навіть XIX століття. За його словами, країна-агресорка – “одна з останніх імперських колоніальних держав”. Адже вона діяла саме так, коли напала на сусідню країну, щоб буцімто захистити власні інтереси.

Це територіальна війна, подібні якій, як ми думали, зникли з європейської землі,– наголосив Макрон.

Окрім цього, він звинуватив росію в розв’язанні “гібридної світової війни нового типу”. Позаяк кремль перетворив інформацію, енергетику та продовольство на військові інструменти, що служать агресії.

Також Макрон згадав російські пропагандистські державні медіакомпанії RT і Sputnik. За його словами, росія стала однією з країн, котрі найактивніше використовують інструменти пропаганди.

Раніше повідомлялось також, що президент Франції закликав країни Африки переглянути свою позицію щодо вторгнення РФ в Україну і запровадити санкції проти країни-агресора.

Про це лідер Франції заявив вже під час свого візиту до Камеруну.

За його словами, позиція африканців щодо війни РФ проти України є лицемірною.

“Саме Росія почала війну. Ми вирішили зробити все, щоб зупинити цю війну, не беручи участі в ній. Європейці вводять санкції проти Росії, щоб блокувати військові дії й ізолювати її дипломатично. Ось де ви (країни Африки. – Ред.) нам теж потрібні, інакше ця схема (шантаж Росії – ред.) буде повторюватися все життя”, – наголосив Емманюель Макрон.

“Африканський порядок денний Росії спрямований не на добробут Африки та африканців. Це порядок денний, який живиться дестабілізацією та прагне розколоти світ. Ви чітко бачите російську дипломатичну хореографію, яка зараз відбувається і яка є реальною темою. Він живиться дестабілізацією, тому що Росія щаслива там, де вона захоплює владу”, – сказав французький лідер.

Зазначається, що глава французької держави як ніколи використовує свій африканський тур для боротьби з російським впливом на континенті. Під час обговорення продовольчої безпеки в таких країнах, як Камерун або Бенін, Макрон засудив шантаж з боку росії.

“Це вони (росія – ред.) блокували зернові в Україні і регулюють їх. Не було ніяких санкцій на продовольство. Це вони, хто вирішують”, – сказав він.

Президент Франції також згадав енергетику – однин із елементів гібридної війни, яку росія без вагань використає в Європі. “Я апелюю до почуття відповідальності росії”, яка, за його словами, повинна віднайти шлях розуму.

“Факт, що росія використовує енергетику як зброю”, – зазначив Макрон, наголосивши, що в останні дні рф почала обрізати постачання газу в певні країни Європи.

“Головний газопровід — “Північний потік-1” — він відрізаний. Це сигнал. Яке дуже чітке повідомлення було надіслано? Що вони будуть використовувати газ, як елемент цієї війни. Ми це називаємо гібридною війною”, – сказав Макрон.

“Це не наслідки наших санкцій. Це росія використовує енергетику, як вона, до речі, використовує продовольство, як норму війни”, – наголосив він.

“Я думаю, що ми сьогодні маємо бути готові до сценарію, коли нам доведеться повністю обійтися без російського газу. І цей сценарій не є теоретичним”, – заявив президент Франції.

“Це дуже жорсткий сценарій, і тому ми повинні до нього готуватися. Я хочу сказати правду нашим співвітчизникам: він є, він не залежить від нас. І я думаю, що цей ризик, цей вибір, який може зробити росія, вірогідний”, – додав Макрон.

У цих умовах, за його словами, держава вживатиме відповідних заходів.

По-перше, йдеться про диверсифікацію поставок.

“Франція, завдяки своїй енергетичній моделі, не дуже залежить від російського газу – це менше 20% наших потреб, і ми вже почали диверсифікацію”, – сказав Макрон, додавши, що з початку розв’язаної росією війни Франція диверсифікує поставки, щоб отримувати газ не з росії, а від інших постачальників: Норвегії, Катару, Алжиру, США тощо.

По-друге, треба створювати запаси.

“Ми відновлюємо запаси, щоб восени мати їх майже 100% . І ми їх матимемо”, – сказав Макрон.