Фракція “Слуга народу” у Верховній Раді має намір підтримати зняття недоторканності з депутата парламенту, колишнього Президента Петра Порошенка в разі внесення подання генеральним прокурором Русланом Рябошапкою.

Про це перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко повідомив в інтерв’ю виданню “Новий Час”.

“Всі мотивовані [голосувати] за зняття недоторканності. Це повинні підтримати всі депутати, тому що це чесна позиція, адже ми від неї [недоторканності] відмовилися.

По суті, це технічне голосування, коли просять зняти імунітет з метою процесуальних дій. З 1 січня 2020 го, коли вступлять в силу зміни до Конституції, такі голосування будуть не потрібні.

Ми також бачили голосування по Ярославу Дубневичу [колишній депутат БПП, а нині – самовисуванець; НАБУ звинувачує його в створенні корупційної схеми навколо закупівель держкомпанії Укрзалізниця], коли група наших депутатів з якихось причин не підтримувала друге і третє голосування [зняття недоторканності та арешт Дубневича]. Було багато нарікань на якість подання з боку Генпрокуратури.

Депутати будуть визначатися самостійно відповідно до якості підозри і по іншим політичним мотивам. За інформацією преси, проект підозри щодо Порошенко знаходиться в Генпрокуратурі, і у мене немає інформації, коли її отримає апарат Верховної Ради.

Повинні працювати правоохоронні органи. Ми знаємо про випадки, що стосуються нинішніх і колишніх топ-чиновників. Правоохоронна система повинна працювати безвідносно до прізвищ “.

При цьому Корнієнко визнає, що “правоохоронні органи не напрацювали собі довіри суспільства”.

Варто зазначити, що Державне бюро розслідувань веде справу щодо законності указу Президента Петра Порошенка, яким він позбавив землі на Миколаївщині.

У 2012 році голова Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області передав у власність держави сільськогосподарську землю агрофірми політика Аркадія Корнацького.

Після цього земля потрапила у руки приватної компанії, пов’язаної з сином колишнього генпрокурора Віктора Пшонки.

У 2016 році Петро Порошенко скасував це рішення про передачу землі. Корнацький на той момент був депутатом “Блоку Петра Порошенка”.

У червні 2019 року Держбюро розслідувань відкрило провадження про можливе зловживання владою “особами, які займали особливо відповідальне становище в органах державної влади”. Зловживання нібито мало місце під час підготовки та видання указу Порошенка. Розслідування почали за заявою екснардепа Михайла Добкіна.

Прокуратура не відповіла на запитання УП, які саме особи та яким чином могли вчинити злочин. Наразі про підозру нікому не повідомили.

Водночас, правоохоронці ведуть справу стосовно самих рейдерів, яких Порошенко позбавив землі. Вона стосується привласнення земельних ділянок на 1553,97 га у Миколаївській області. Наразі у цій справі 6 осіб перебувають на лаві підсудних.

Приблизно у кінці жовтня – початку листопада рішення у справі стосовно Порошенка засекретили. Вони зникли з публічного реєстру, хоча раніше були опубліковані і залишились у мережі, наприклад, на порталі аналітики бізнесу YouControl.

Генпрокуратура стверджує, що не просила вилучити рішення з публічного реєстру.

Державне бюро розслідувань не відповіло на жодне питання УП, зокрема, про засекречення рішень і хід розслідування.

Нагадаємо, 24 жовтня 2019 року Аркадій Корнацький повідомив, що Державне бюро розслідувань проводить у нього обшуки у справі щодо Порошенка.

Варто зазначити, що наразі Порошенко не Україні, згідно офіційної заяви, він читає “лекції” в Канаді.