Військовий експерт Олег Жданов розповів, що відбувається на лівому березі Дніпра.

«Я думаю, що ситуація не змінилася. Там йдуть бойові зіткнення, дуже активно працює авіація і працює артилерія. Це може дати нам висновок, що активність там досить висока. Скільки там реально військ та які завдання тут дуже складно», — сказав експерт у своєму ефірі.

Фахівець додав, що там відбувається щось дуже цікаве, адже російське командування у прискореному темпі формувало 18-ту армію на південь до 49-ї, куди увійшов до основи 22-го корпусу берегової оборони, який до цього перебував у Криму. Але незважаючи на це, цей факт говорить про те, що росіяни бачать загрозу на цьому напрямку.

Але говорити про форсування Дніпра на сьогоднішній день не доводиться. Для того, щоб зробити подібного масштабу операцію, потрібно мати перевагу у вогневій поразці на великих дальностях, а саме 100 кілометрів. Також для цього необхідне прикриття як авіація або комплекси протиповітряної оборони. А якщо ні, то операція з форсування Дніпра не матиме успіху і обернеться великими втратами.

Додамо, що за даними ISW, українська ДРГ провела рейд на лівобережжя Херсонщини. Зокрема, українським військовим вдалося захопили дорогу між трьома селами: Пойма, Козачі Лагері та Кринки.

Очевидно, що операція бійців на Лівобережжя має сенс, зміст, спрямованість й матиме подальший розвиток. Такими думками поділився керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, додавши, що окупанти можуть залишитися без сполучення із Кримом.

Як зазначив Мусієнко, наразі лівобережна Херсонщина – ключ до розв’язання певних проблем, зокрема розв’язання питання наступу ворога на Сході та оборонних дій противника на Півдні.

«Загроза втратити плацдарм на лівобережжі Херсонщини та бути відрізаним від Криму – доволі великі ризики для російського війська. Тому окупанти з Токмака перекинули деякі підрозділи на цей напрямок»,

– сказав Мусієнко.

За його словами, окупанти серйозно остерігаються успішних дій Сил оборони. Тому перемістили солдатів з південного флангу Олешок до населених пунктів: Пойма, Козачі Лагері та Кринки. Загалом, російські війська мають непоганий бойовий рівень.

«Задум нашого керівництва може полягати у парирувані флангової операції ворога в Авдіївці й на Сході нашими діями з флангу на Лівобережжі – це було б блискуче, якби все увінчалося успіхом, то дало б широкі перспективи»,

– пояснив керівник Центру військово-правових досліджень.

В той же час, за словами військового експерта Сергія Грабського, противник намагається накрити артилерійським та мінометним вогнем лівий берег Херсонської області, де зараз закріплюються Збройні Сили України.

Росіяни бояться формування плацдарму Сил оборони України на цій ділянці фронту.

Експерт зазначив, що ЗСУ продобжують діяти на цьому напрямку, але поки що рано говорити про створення серйозних плацдармів.

«Усе, що ми можемо поки що сказати, що противник, схаменувшись і усвідомивши серйозність ситуації, яка там складається (на лівому березі Херсонської області — ред.), зараз намагається накрити цей плацдарм артилерійським, мінометним вогнем із використанням армійської і тактичної авіації», — сказав Сергій Грабський.

На думку військового експерта, на Херсонському напрямку противник намагається зібрати ресурси, щоб зупинити наступ наших Сил оборони.

«Бої там тривають. Ворог намагається зібрати всі доступні ресурси, які могли б допомогти йому зупинити український наступ. Чекаємо офіційних заяв», — вважає Сергій Грабський.