Начальник служби зв’язків з громадськістю 21-ї окремої механізованої бригади, старший лейтенант Сергій Дібров розповів, що російські загарбники активізувались на Лиманському напрямку в сподіваннях, що за поганої погоди ЗСУ складніше оборонятися.

Крім того старший лейтенант підкреслив той факт, що окупанти використовують погану погоду для посилення наступу на позиціях українських військових на Лиманському напрямку.

За даними Діброва, протягом останніх двох тижнів російські окупанти посилили наступ на Лиманському напрямку.

«Ворог завів нові підрозділи, які почали міцні штурми наших позицій, що тривають зі зміною інтенсивності й досі. Сьогодні зранку була чергова спроба вибити наших бійців з однієї позиції», — наголосив старший лейтенант.

Військовий пояснив, що наступ рашистів відбувається приблизно за одним сценарієм.

«Спочатку йде, схоже, що підрозділ «Шторм-Z» чи той, якого не дуже шкода ворогу, після нього йдуть більш навчені та фахові бійці, сапери. І далі — спроба закріпитися на якихось нових позиціях. Своєю чергою ми відбиваємо. На жаль, погода спонукала ворога до інтенсифікації дій, він сподівається, що нам в умовах поганої погоди буде складніше оборонятися та тримати свої позиції», — додав Дібров.

Водночас, військовий експерт Владислав Селезньов поінформував, що українські військові на деяких напрямках переходять у стратегічну оборону. Це пов’язано з браком потрібного озброєння й погіршенням погодних умов.

«Відповідь на це запитання напряму залежить від ресурсних можливостей нашого оборонно-промислового комплексу й готовності наших західних партнерів передавати всі потрібні складові військово-технічної допомоги», – наголосив Владислав Селезньов.

Він також додав, що якнайшвидша розбудова інженерних і фортифікаційних споруд важлива з кількох причин.

— Укріплення полегшать становище українських військових, оскільки в добре захищених спорудах набагато легше вести оборонні бої;

— Вони збережуть життя й здоров’я наших воїнів.

Додамо, що подібні фортифікаційні споруди потрібні на гарячих напрямках, зокрема — на Авдіївському. Там доволі загрозлива ситуація для українських захисників, адже ворог не шкодує своєї живої сили. Нашим бійцям важливо мати змогу відійти в будь-який момент.

Нагадаємо, що наприкінці листопада аналітик Defense Express Сергій Згурець розповів про ситуацію на фронті поблизу Серебрянського лісництва, де рашисти ведуть наземні контратаки в спробі створити нависання над ЗСУ біля Сіверська.

«Зараз там відбуваються наземні контратаки. Якщо ми згадаємо про ландшафт, дуже схожий, як навколо Авдіївки та Бахмута, коли ворог посік артилерією саме там у лісництві багато дерев, де вже залишилися понівечені дерева та фактично — це вже не ліс, а відлуння страхітливого ландшафту», — пояснює Згурець.

Аналітик наголошує, що дії рашистів поблизу сіл Серебрянка та Золотарівка насамперед скеровані на те, аби рухатися в бік Лимана та створити нависання над ЗСУ біля Сіверська: «Це те, що фактично й тактично зрозуміло».

«З огляду на те, що певний тривалий час, який ведуться бойові дії і яке мінімальне просування противника та контратаки з нашого боку, які відбивають окупантів, я думаю, що там потенціал у ворога зараз протискати пашу оборону не так багато. Тим більше, що головна сила ворога на цій ділянці скинута якраз на Куп’янськ, де ми бачили активні контратаки, там накопичується головна сила пробитися до Куп’янська-Вузлового. Тобто вся ця вісь Куп’янськ-Сватове-Кремінна та вниз там Серебрянського лісництва — дійсно напружена. Але більше загроза це якраз на навколо Куп’янська, який для противника має більше значення на поточному етапі з огляду на легкість перекидання резервів», — підсумував він.