Військовий експерт Олег Жданов прокоментував ситуацію із оперативними резервами. 

А його словами ЗСУ розгортають основні сили та готують оперативні резерви. Наші військові посилюють наступальні дії, про експерт говорив в оперативній обстановці. Про це фахівець поділився на своєму YouTube-каналі. Також він зазначив, що наші війська готуються вводити в бій оперативні резерви, але ще цього не робили.

При цьому Жданов додав, що, можливо, частково якісь сили з оперативного резерву вже вводяться в бій. Вони таким чином посилюють наступальні дії, які і так зараз відбуваються.

Таким чином, вже деякі зі свіжих бригад вже працюють на фронті. Але весь оперативний резерв Україна ще не чіпає. Головні сили поки що на етапі розгортання.

Тож не треба поспішати, адже Генеральний штаб чудово розподілив ролі та місця для всіх видів резервів. Вони продумали все для цієї наступальної кампанії, яка відбувається зараз.

Тим часом Роман Костенко в інтерв’ю для “24 каналу” пояснив, що прорив фронту нашими військами на Запорізькому фронті, для росіян стане катастрофою.

 Ветеран АТО розповів, що зараз відбувається на Південному напрямку фронту, зазначивши, що на Херсонському відрізку ЗСУ перебувають у вигіднішій ситуації, ніж на Запоріжжі.

Відомий “кіборг” описав військові події на Херсонському напрямку:

 “Ми проводимо активні дії на Запорізькому та Херсонському напрямку. На Херсонському напрямку ситуація більш стабільна: усі працюють від оборони, бо є річка Дніпро. Там у нас є певні успіхи біля Антонівського мосту, де наші бійці героїчно б’ються. Успіх не стратегічного значення, але його можна в перспективі розвивати.

Роман Костенко прояснив питання про те, чому окупанти стягують резерви на Запорізький напрям: “Щодо інших активніших напрямків, то варто сказати про Запорізький напрям. Ворог розуміє, що для нас це стратегічний напрям, але і для нього це стратегічний напрям, тому що прорив на цьому напрямі поставить ворога перед фактом поразки у короткій чи середньостроковій перспективі”.

“Вони це розуміють, тому справді стягують туди великі резерви, великі війська, щоб не змогли прорвати. Також вони підвищують свою активність на деяких ділянках, змушуючи нас перекидати резерви на інші напрями, щоб ми сильно не тиснули на Запорізькому”, – додав полковник СБУ.

На сьогоднішній день можна розрізнити чотири основні плацдарми, де розвиваються найактивніші дії. Це Запорізька, Донецька та Луганська область, а також лівий берег Херсонської області. І кожен із цих плацдармів має свою особливість, – зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в своєму телеграм-каналі.

Наразі максимальна увага приділяється Запорізькій області.

«У нашій картині плацдармів Запорізька область є наступальною, тут СОУ, незважаючи на суб’єктивну критику, володіють ініціативою.» – зазначив експерт.

Раніше Коваленко наголошував, чому наступ у Запорізькій області дуже схожий на те, що відбувалося на правобережній стороні Херсонщини і саме так слід його розглядати. Але головне те, що російське угруповання тут уже починає здуватись, причому на рівні активних резервів.

«У той час, як СОУ продовжують діяти ресурсом обмеженого функціоналу, від сили 12 – 15 тис л.с. РВВ задіяли більшу частину угруповання “Схід” і навіть стягнули частину угруповання “Дніпро” для протидії силам у 6 разів меншими, ніж їхній потенціал на локації.» – пише експерт.

Коваленко зазначає, що українська армія на Півдні демонструє, що незабаром стане стандартом прориву максимально укріплених районів на покоління наперед. Просто, дайте ЗСУ завершити розпочате, без істерик у глибокому тилу…