Аналізуючи ситуацію в Авдіївці  – мова не йде про серйозні відступи ворога чи контрнаступи ЗСУ, йдеться про одну позицію в районі Опитного, котру залишили росіяни. Проте глобально це на ситуацію не впливає.

Про це в ефірі одного українського телеканалу заявив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

За його словами, російські окупанти посилили свої підрозділи в районі Авдіївки, перекинувши сюди кадрову морську піхоту, яка раніше базувалася під Маріуполем.

“Вони дуже навчені, непогано оснащені та воюють професійно, ці в полон не здаються принципово. Також заїхав “Шторм-Z” і вони 3 доби намагаються штурмувати на північ від Авдіївки”, — повідомив Барабаш.

Військовий розповів, що російські окупанти намагаються штурмувати село Водяне.

Барабаш зазначив, що обстріли Авдіївки не припиняються, росіяни палять із усього, що є.

“Ствольна артилерія, системи РСЗВ, міномети, танкові обстріли та ракетні удари. За останню добу було 19 масованих обстрілів у межі міста, по позиціям понад 200 обстрілів. Не маючи успіху на передовій, на позиціях біля міста, росіяни намагаються компенсувати це обстрілами”, — додав Барабаш.

Також він повідомив про ситуацію з евакуацією населення, у середньому виїжджають 1-2 особи на день, а вчора місто залишили 7 місцевих мешканців.

Варто розуміти, що на фронті у наших захисників бувають різні ситуації. Наразі, вйськові технології дозволяють Росії глушити українські безпілотники і навіть високоточні західні системи, такі як JDAM і HIMARS, – зазначає Business Insider

Російську оборону збудовано дуже грамотно, а масове використання дронів, РЕБ, мінних полів і пристосованість до далекобійних систем НАТО тільки підкреслюють її ефективність. Окупантам вдалося дуже швидко спорудити захисні споруди і з розумом використати природні перепони, а штаби були перенесені вглиб, якомога далі від далекобійної артилерії ЗСУ.

Армія РФ також встановила основні системи ППО за 10 км від лінії фронту, щоб збивати будь-які ракети або безпілотники, котрі запускають наші воїни. На додачу до всього, Росія провела ефективну кампанію радіоелектронної боротьби, яка містить блокування їхніх безпілотників, сказав виданню Стів Райт, розробник і експерт у галузі технологій БПЛА. За даними Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI), Україна щомісяця втрачає близько 10 000 безпілотників.

Російські системи РЕБ також знижують точність ударів американських систем JDAM і HIMARS, що застосовуються армією України, про це свідчать документи, які просочилися з Пентагону і на які посилається Business Insider. Джастін Бронк, старший науковий співробітник RUSI, повідомив журналістам, що українські безпілотники “Бобер” здаються вразливими для російських систем радіоелектронного захисту. Як приклад він навів атаку на Москву, внаслідок якої ці дрони-камікадзе влучили в офісні будівлі, але не в намічені цілі.

У підсумку деякі експерти вважають, що на фронті встановився рівний баланс сил і обидві сторони перебувають у військовому глухому куті. Ключем до цієї проблеми буде виснаження за лінією фронту будь-якої зі сторін, і тут важлива здатність України завдавати ударів по логістичних маршрутах і поставках у тилу Росії, що може призвести до значного збитку для російських ліній постачання, вважають аналітики.

Потрібно розуміти, що попри можливі складнощі, ЗСУ все рівно переможуть ворога. Хоча сапери окупантів заклали велику кількість мін і кожну ділянку мінують по-різному –  це не зупинить контрнаступ українських військових.

Тож підтримуємо наших воїнів і наближаємо перемогу України разом!