Президент Польщі, Анджей Дуда, у своєму зверненні 19 вересня висловив свої думки щодо ситуації, яка склалася між Україною та Польщею у справі зернових поставок. Він використав аналогію, порівнюючи нашу країну з потопельником, і підкреслив, що у питанні постачання зерна Україні «хапається за все і може потягнути за собою на глибину інших». Також він висловив намір Польщі діяти відповідно до своїх інтересів у контексті «зернової кризи».

Президент Польщі зазначив на брифінгу для польських ЗМІ перед штаб-квартирою ООН у Нью-Йорку, що у справі постачання українського зерна країна «має трохи справу з потопельником».

«Кожен, хто хоч раз брав участь у порятунку потопельника, знає, що він надзвичайно небезпечний, адже може затягнути на глибину. Він має неймовірну силу через особистий страх, викид адреналіну і може просто потопити рятівника», – пояснив Дуда.

Ми повинні діяти, щоб захистити себе від заподіяної нам шкоди, тому що якщо потопельник заподіє шкоду і втопить нас, він не отримає допомоги. Тому ми повинні подбати про наші інтереси, і ми будемо робити це ефективно і рішуче, — розповів він.

Крім цього, Анджей Дуда розповів, що, попри наявні плани, він не зміг зустрітися з Володимиром Зеленським на Генасамблеї ООН. Причиною цього він назвав організаційні причини, зокрема, затримки в графіку виступів лідерів на Генасамблеї ООН.

Водночас Дуда зазначив, що не виключає, що може зустрітися із Зеленським пізніше – вже після всіх заходів у Нью-Йорку.

Нагадаємо, 15 вересня Європейський Союз скасував ембарго на імпорт українського зерна. Після цього кілька країн звернулися до Європейської комісії з вимогою продовжити ембарго. Однак ЄС підкреслив вкрай важливу необхідність допомоги Україні в спрощенні експорту її зерна.