російські загарбнкии продовжують стягувати озброєння на Кінбурнську косу. Водночас наші захисники майстерно завдають результативних ударів по ворожих позиціях.

Про це у коментарі українському виданню повідомила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Південь Наталія Гуменюк.

За її словами, минулої ночі у ЗСУ “є досягнення”. Було знищено черговий опорний пункт військ РФ, який вони облаштували на Кінбурнській косі – це дві одиниці техніки, є поранені серед особового складу.

Також Гуменюк уточнила, що про втрати окупантів стало відомо із радіоперехоплень.

Вона зазначила, що українські захисники відстежують кожен раз, коли окупанти стягують сили на Кінбурнську косу і продовжують завдавати ударів, через що війська РФ не перебувають там постійно.

Гуменюк також відзначила, що також спостерігалась напередодні активність російської безпілотної розвідки – вздовж лінії Південного фронту, зокрема, на Херсонщині. Вчора було збито один з дронів, який ворог запускав з моря над Миколаївщиною.

Тим не менш, оскільки війська РФ мають можливість звозити сили на Кінбурнську косу сушею, вони постійно стягують туди нове озброєння і обстрілюють Очаківський напрямок, щоб не включати Миколаївську область у зернову угоду.

Додамо: одним із способів звільнення лівобережної частини Херсонської області може бути не лише завдання удару по ворогу суходолом, з боку Запоріжжя. ЗСУ також можуть вдатися до тактики форсування Дніпра. Про це у колонці для ЗМІ пише військовий експерт Дмитро Снєгирьов

Дії ЗСУ свідчать передусім про те, що командування Сил спротиву розглядає питання про звільнення лівобережжя Херсонщини як один з пріоритетів.

Йдеться не лише про варіант деокупації півдня, починаючи з Запорізької області — суходолом, а й про складніший варіант — із форсуванням природної водної перешкоди.

Варто зазначити, що російські соцмережі вже відкрито заявляють про те, що очікують нових десантних операцій ЗСУ в районі Кінбурнської коси та Нової Каховки.

Нещодавно українські ЗМІ повідомили про успішний розвідувальний рейд у районі Нової Каховки в ніч із 23 на 24 січня. Тоді ЗСУ форсували Дніпро і вдерлися до тилу ворога.

Звертаю увагу, що російські пабліки вранці 26 січня повідомили про ще одну “атаку ЗСУ через Дніпро” – вже в районі Херсона. Утім наразі ця інформація не підтверджена українськими офіційними джерелами, тому може йтися про елементи ІПСО противника.

Водночас прокремлівські мілітарі-блогери відкрито заявляють про те, що очікують на нові десантні операції ЗСУ в районі Кінбурнської коси та Нової Каховки. Відповідно, ворог намагається зміцнитися на півдні Херсонщини шляхом зведення фортифікацій, перекидання резервів та хаотичних обстрілів правобережжя Дніпра.

Разом з тим агресор веде хаотичні обстріли правобережжя Дніпра.

За інформацією Генштабу ЗСУ, минулої доби на Херсонському напрямку артилерійських обстрілів зазнали Берислав, Антонівка та Херсон, а також Дмитрівка на Миколаївщині.

Наразі вся окупована територія Херсонської області перебуває під прицілом ЗСУ. У зв’язку з цим варто згадати нещодавній випадок з завданням ракетного удару по російській військовій колоні на Чонгарському перешийку, який фактично є брамою до Криму.

А беручи до уваги поінформованість Сил оборони щодо місць концентрації та шляхів пересування ворожих цілей, удари будуть завдаватися передусім по місцях скупчення противника.

Нагадаю, Сполучені Штати можуть оголосити про новий пакет військової допомоги для України уже цього тижня. У цьому пакеті будуть ракети GLSDB, які дозволять бити на відстань до 150 кілометрів – підсумував Снєгирьов.