Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко заявив, що поки рано говорити про те, що російські війська на Бахмутському напрямку видихнулися. Водночас він не виключає, що вже в перших місяцях 2023 року в районі Бахмута може розпочатися контрнаступ ЗСУ.

Як він зазначив в ефірі телеканалу FREEДОМ, на Бахмутському напрямку є низка “позитивних моментів”. Один з них пов’язаний з дефіцитом боєприпасів у розпорядженні російських окупаційних військ.

“Після того, як в районі Ірміного був знищений один з найбільших складів з боєприпасами, артилерія, яку накопичили в районі Бахмута, перестала отримувати пропорційно боєкомплект. Ця проблематика з пропорційним отриманням боєкомплекту відразу ж себе проявила. Зупинилося їх просування на півдні і на півночі, а зі східних околиць їх зовсім відтіснили і повернули ті позиції, за які окупанти билися майже три місяці. Зайняли ці позиції, а потім, як тільки артилерія перестала повноцінно відпрацьовувати 24/7, вони ці позиції вже не змогли утримувати”, – пояснив експерт.

За словами Коваленка, в цьому полягає проблематика всієї російської армії. Без підтримки артилерією окупанти не можуть ні наступати, ні вести оборонні дії.

“І ось зараз в районі Бахмута вимальовується саме така ситуація, коли проблематика з артилерією, що виникла, впливає взагалі на якість будь-якого їхнього просування. Навіть із завалом живим м’ясом, навіть з такою тактикою – це вже без підтримки артилерією взагалі не дієво. Я не виключаю, що в першому кварталі 2023 року ситуація дійсно може змінитися, при чому кардинально. В першу чергу, якщо сам дефіцит поставки боєкомплекту в дану локацію буде наростати, то ми побачимо навіть – я не виключаю – контрнаступ Збройних сил України”, – підкреслив Коваленко.

Бахмут у Донецькій області для російських окупантів є не тільки військовою ціллю, а й має символічне та політичне значення для Росії. Військовий експерт, полковник Сергій Грабський в інтерв’ю “РБК-Україна” прогнозує, що інтервенти можуть або продовжити відчайдушно прориватися у місто, або ж зупинитися, коли зрозуміють недоцільність таких дій. Експерт оцінює шанси росіян щодо захоплення фортеці Бахмут як 50 на 50. На думку Грабського, окупанти вже так давно б’ються за місто, що вже складно зрозуміти їхні бажання і цілі.

“Моя думка: з огляду на те, що Бахмут не є видатним військовим пунктом, він є більше політичним, тут може спрацювати таке поняття як людський фактор. Тобто в певний момент росіяни можуть зупинитися у зв’язку з недоцільністю просування далі. Або навпаки: вони можуть відчайдушно рватися вперед, щоби прорватися. Це все впирається в людський фактор”, – пояснив експерт.

За словами Грабського, наразі є ймовірність того, що Бахмут потрібен росіянам, аби вийти в район Часового Яру з водогоном. Це необхідно, щоб відновити водопостачання в Донецьк.

“Технічно Бахмут для них важливий з огляду на те, що він прикриває два напрямки – на Слов’янськ і на Костянтинівку. І взявши Бахмут, вони можуть просуватися далі, на захід”, – підсумував експерт.

Збройні сили України героїчно утримують оборону Бахмута вже кілька місяців. Місто стало практично фортецею, яка стримує ворога. Аналітики Інституту вивчення війни зазначили, що швидкість просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилася в останні дні, хоча міркувати, чи досяг кульмінації наступ, поки рано.