Дмитро Кулеба заявив, що йому подобається, як Україна, створюючи різні пропозиції та ситуації, змушує Росію реагувати. Зокрема керівник Кремля Путін вимушений шукати, як правильно відповісти на ініціативу президента Володимира Зеленського про зустріч.

Глава МЗС зазначив, що зустрічатися потрібно, але на нейтральній території, або у зоні військового конфлікту. Про це він повідомив в інтерв’ю виданню “Радіо Свобода”.

“Я думаю, що тут дуже просто. Перше. Зустрічатися потрібно. Тому що ми розуміємо, що вести перемовини потрібно з Путіним. Він ухвалює рішення. Друге. Є певні традиції в міжнародній практиці. У таких випадках сторони зустрічаються або на нейтральній території, або в безпосередній зоні конфлікту. Ось це є оптимальний базовий сценарій для можливості зустрічі”, – сказав міністр.

Він наголосив, що є усталена міжнародна практика і на неї потрібно спиратися. За його словами, “тут Росії не потрібно вигадувати якісь велосипеди”.

Дмитро Кулеба також пояснив, що переговори про зустріч веде Андрій Єрмак, бо “живим є зараз по суті тільки нормандський формат на рівні радників”, де Україну якраз представляє очільник Офісу Президента.

Водночас дипломат поінформував, що МЗС завжди готове долучитися до організації цієї зустрічі.

“Безумовно, якщо така зустріч вже стане конкретикою, МЗС формуватиме позицію, готуватиме всі матеріали. Але ці переговори щодо, власне, домовленості про зустріч зараз ведуться по тій лінії, яку я озвучив”, – додав він.

Міністр акцентував увагу на тому, що головна мета розмови президента Володимира Зеленського з Путіним – це припинення війни на Донбасі та деокупація наших територій.

“При чому, запевняю вас, президент України, коли говорить про деокупацію територій, має на увазі і Донбас, і Крим”, – підсумував Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, 20 квітня Зеленський звернувся до Путіна, запропонувавши йому зустрітися “в будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна”.

Пізніше, 22 квітня, Путін заявив, що готовий у Москві зустрітися з Зеленським, але питання припинення війни на сході України обговорюватиме лише після переговорів української влади з ватажками “ДНР” і “ЛНР”.

Зеленський 26 квітня повідомив, що доручив керівнику свого офісу Андрію Єрмаку домовлятися із представниками Адміністрації президента РФ про можливу зустріч із Путіним.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.