Екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко у Facebook розкритикував заяву президента України Петра Порошенка, озвучену на прес-конференції 16 грудня.

Порошенко заявив, що з початку дії воєнного стану в Україні Росія відвела від кордонів менше, ніж 10% військ.

"Якби війська були відведені, я б негайно припинив воєнний стан, це входить у компетенцію президента… У нас існувала і продовжує існувати загроза вторгнення збройних сил Російської Федерації на суверенну територію України", – сказав президент.

Гриценко заявив, що ці слова – "суцільна фальш".

"Причиною введення знову названо накопичення Росією техніки і військ неподалік державного кордону і нібито реальну загрозу широкомасштабної війни. Але ще більш масштабним накопичення було у 2014, 2015 роках, і не просто накопичення – пряме застосування, з проникненням на нашу територію і бойовими діями батальйонних тактичних груп, із танками та артилерією, масованими обстрілами нашої території реактивними системами залпового вогню, захопленням тисяч квадратних кілометрів нашої території, створенням "котлів", у яких загинули, отримали поранення та потрапили в полон тисячі наших солдатів. Але тоді президент не ввів, як мав би за законом, режим воєнного стану. Безвідповідальність тоді і фальш сьогодні", – написав Гриценко.

Також політик заявив, що нинішнє накопичення військ і техніки, "якщо вірити картам і даним Генштабу, завершилося 1 жовтня".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Але воєнного стану не вводили два місяці. Чому? Безвідповідальність і фальш. Ясно, що протягом останніх 10 днів воєнного стану Росія не відведе від державного кордону ні війська, ні техніку. Водночас президент твердо обіцяє режим воєнного стану не продовжувати. Що це на тлі постійних залякувань широкомасштабною війною – знову безвідповідальність? Чи президенту соромно визнати, що ні на момент введення воєнного стану, ні за 10 днів така загроза не була і не є вірогідною, реальною? Фальш, неправда на неправді. І це підриває довіру наших людей і партнерів", – заявив політик.

Зазначимо, що воєнний стан діє у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії з 14.00 26 листопада до 14.00 26 грудня 2018 року. Його ввели після того, як 25 листопада Росія захопила катери ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", а також 24 українських військовослужбовців.