Україна цінує відносини з обома провідними політичними партіями Сполучених Штатів – Демократичною і Республіканською, – але це не означає, що Київ втручатиметься в їх протистояння.

Так міністр закордонних справ України Вадим Пристайко прокоментував повідомлення в американських ЗМІ про тиск, який президент США Дональд Трамп нібито чинив на Україну для розслідування відносно сина кандидата в президенти від демократів Джо Байдена.

“Я вважаю це … результатом неповної інформованості. Люди, які займаються українсько-американськими відносинами, розуміють, що ми завжди намагалися цінувати допомогу від обох партій “, – сказав Пристайко.

Таким чином, стверджує він, зміна політичних еліт в США не привела б до зміни пріоритетів у відносинах з Україною.

“Дійсно, американські президенти підтримували нас, і ми цінуємо підтримку Конгресу. Але це не означає, що ми хотіли б, і теоретично навіть могли б допомогти одній з партій “, – запевнив глава МЗС.

Вадим Пристайко нагадав про те, що Україна є незалежною державою, яка має “є свої таємниці”.

“Президент має право говорити з іншим президентом так, щоб ця розмова залишилася нікому не відомою”, – підкреслив голова української дипломатії, зазначивши, що лідери країн обмінюються “важливою і часто чутливою ​​інформацією”.

А ті, хто говорить про тиск на Зеленського з боку Білого дому, “мають це визначити”, додав український міністр.

“Я знаю, про що йшлося, і я думаю, що ніякого тиску не було. Розмови бувають різні, лідери мають право обговорити всі існуючі проблеми. Ця розмова була довгою, дружньою і стосувалася багатьох питань”, – резюмував Пристайко.