Сьогодні в мережі з’явилася інформація, що вночі поблизу Донецька ударом з РСЗВ M142 HIMARS було знищено роту російських танків Т-90. Це близько 10 одиниць техніки.

Танки помітив БПЛА Poseidon у Петрівському районі окупованого Донецька, повідомляє український військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

Ці танки, ймовірно, мали взяти участь у штурмі Мар’їнки, яка знаходиться поруч.

Зазначимо також, що нещодавно завдяки захопленню Т-90М та його публічному аналізу вдалось забити величезний “цвях” в експорт озброєння РФ.

У сфері бронетехніки танк Т-90 для Кремля був окремою зіркою.

Саме його вдалось продати або передати до низки країн світу. Лише продаж готових Т-90 до Індії та дозвіл на його ліцензійне виробництво приніс РФ мінімум від 4,5 млрд доларів. Алжирський контракт у три етапи загалом на 600 машин – ще близько 3 млрд доларів.

“Анулювання контрактів для РФ означає втрату мільярдів доларів. Ці гроші не підуть на озброєння російського війська, а значить – не будуть вбивати наших воїнів на полі бою, наших громадян, не будуть руйнувати нашу країну”, – підкреслив очільник Центру досліджень трофейного та перспективного ОВТ Сергій Бачурін,

Й зрештою це означає лише одне. Завдяки діям ЗСУ та відповідному публічному аналізу російського озброєння, яке є ключовим у “експортному кошику” РФ цілком можливо остаточно знищити будь-які шанси Росії бодай комусь щось продати навіть через десятиріччя.