Перед Віктором Медведчуком сьогодні стоїть завдання – створити певний фон. Бойко, Медведчук і інші екс-регіонали сьогодні зрушують, умовно кажучи, «прикордонні» стовпчики колабораціонізму. Чим далі вдасться їх зрушити, тим далі виявляться кордону патріотизму. Те, що недавно ще могло стосуватись угодовства, поміркованості, обережністю у відносинах з агресором – завтра на тлі цих переставлених «прикордонних» стовпчиків буде здаватися патріотичною дією.

Про це в інтерв'ю ЗМІ розповів Віталій Портников.

Він зазначає, що таким чином, ці дії Віктора Медведчука полегшують успіх на президентських і, особливо, на парламентських виборах кандидатам і силам, які сприймаються Москвою в якості можливих партнерів для поглинання України, але які можуть прийти до влади тільки під псевдопатріотичними гаслами.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Перемагати самого Медведчука не потрібно, та й неможливо, бо електорату для цього немає.

За словами Портникова, сили Медведчука вже ховаються за патріотичними гаслами й сьогодні заявляють такі обережні речі, як наприклад, «потрібно більш поміркований вести діалог з Москвою» або «Партія війни не змогла домогтися миру, тому що діяла занадто радикально».

Завдання Медведчука підвести українців під вибір між двома патріотами, один з яких просто більш поміркований і спокійніший. Українці й виберуть другого більш помірного патріота, тому що будуть вважати, що «непатріотизм» – це те, що говорить Медведчук.

Окрім того експерт зазначив:

Якщо Путін вибере диктатуру, на нас чекають нові військові провокації, спроби дестабілізації України, постійне протистояння агресору. Якщо Путін вибере збереження чинної ситуації, на нас чекають потоки біженців, нестабільність на кордонах із Росією та інші принади сусідства з "хворою людиною Євразії". Якщо Путін вибере капітуляцію, на нас очікує зменшення інтересу Заходу до нашої країни – знову заговорять про європейську інтеграцію Росії і про те, яку роль відвести Україні, щоб цій європейській інтеграції не перешкодити – хіба можна упустити такий чудовий шанс?" – написав він. За словами оглядача, жоден із варіантів для України позитивним не стане, "які б казки не розповідали нашим довірливим співгромадянам наші політики напередодні президентських і парламентських виборів".