Член парламентської фракції “Європейської солідарності” (ЄС) дружина колишнього генерального прокурора Юрія Луценка Ірина Луценко вирішила достроково скласти депутатські повноваження. Тепер Верховна Рада повинна схвалити її рішення. Що може завадити їй в цьому, розбиралася “Страна”.

За наявною інформацією, заяву було подано в апарат парламенту 1 листопада. “Наскільки я знаю, вона посилається на стан здоров’я”, – уточнює джерело у фракції, яке попросило про анонімність.

Ірина Луценко підтвердила чутки через свою сторінку в Facebook.

Юрій Луценко на своїй сторінці в Facebook написав, що у дружини хворе серце.

“Ні, це ніяк не пов’язано з” версіями “переповнених жовчю псевдоекспертів. Хоча б тому, що я вже 10 днів як закінчив курс англійської та повернувся до Києва”, – написав Луценко, чиє перебування в Лондоні справило великий галас.

При цьому Луценко стверджує, що він і дружина не думають їхати назовсім з України, спростовуючи чутки про це.

У фракції ЄС очікують, що парламент не стане затягувати з питанням Ірини Луценко, і голосування відбудеться на найближчому пленарному тижні.

Чи можливі тут сюрпризи на зразок тих, що траплялися в восьмому скликання, коли голосів депутатів під дострокове припинення повноважень народного обранця не було? Наприклад, така ситуація була з народним депутатом В’ячеславом Константиновським (позафракційний), який, всупереч своєму бажанню (і заявою про складення повноважень), залишився в парламенті до кінця скликання через те, що Рада не підтримала його відхід. Справа була в його окрузі №220, для якого у Адміністрації президента Петра Порошенка не було сильного кандидата. Якби Костянтинівський пішов з Ради, там би довелося проводити вибори з непередбачуваним результатом.

Співрозмовник видання у фракції ЄС прогнозує, що проти волі Луценко в Раді тримати не будуть. У свою чергу, у фракції “Слуги народу”, яка становить монобільшість в Раді, кажуть, що заява Луценко ще не обговорювалося – відповідно, рішення на її рахунок немає.

Втім, у разі якщо Луценко залишиться з депутатським значком, але не відвідуватиме пленарні засідання, фракція Порошенко, маючи офіційно 27 “багнетів”, на ділі буде мати точно одним менше, що позначиться обов’язково на її політичній вазі.

Джерело в ЄС натякнуло, що фракції важливо зберігати в робочому стані склад цілком, щоб її голос був сильнішим в сесійній залі.

Втрата чи відхід конкретно Луценко для фракції партії Порошенко? Співрозмовник видання знизує плечима: “Звичайно, Ірина Степанівна – досвідчений політик і дружина важливої в розкладах людини, але навряд чи це удар по фракції. В останні місяці вона рідко з’являлася в Раді, який сенс їй бути при мандаті?”

В оточенні Луценка фігурують різні версії причин того, що дружина екс-генпрокурора вирішила скласти мандат.

Одні кажуть, що причина дійсно в хворобі. І не потрібно шукати якесь інше підгрунтя. Інші ж вважають, що справа не тільки в хворобі.

“Головна причина – Луценко і його дружина вирішили закінчувати свій майже шестирічний політичний роман з Порошенком. І шукати собі іншого політичного партнера. Зараз в умовному” майданівському “таборі обговорюється багато нових проектів – і з Сенцовим, і з Саакашвілі, і багатьох інших. Юрій Луценко людина амбітна, і він вважає, що йому вигідніше зараз відсторонитися від “зашквареного” Порошенка і починати робити щось або своє, або в кооперації з іншими постмайданівськими політиками в розрахунку на участь в місцевих виборах або в дострокових парламентських. У еміграцію, всупереч наполегливим чуткам, Луценко начебто не збирається. Сподівається відбитися від можливих кримінальних справ або навіть повернути їх собі на користь – мовляв, реванш лютує. Але за кордоном подружжя будуть проводити чимало часу. Офіційна причина – необхідність лікування Ірини ” , – сказав “Страні” один з близьких знайомих Юрія Луценка.