Наступні три місяці війни, розпочатої РФ на чолі з диктатором Путіним, на фронті будуть дуже активними і вирішать подальший перебіг подій.
Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю Голосу Америки.
Керівник української розвідки прогнозує, що РФ буде поспішати досягнути якихось результатів на фронті.
“Вони (бойові дії) будуть доволі активними. Дуже активними, які визначать подальший перебіг подій. Це активні бойові дії… Так, вони будуть. І з їхнього боку намагання, і з нашого боку”, – сказав Буданов.
Очільник ГУР наголосив, що йдеться не лише про схід (Донецька, Луганська області) і південь України. За його словами, активні бої очікуються “абсолютно всюди”.
Натомість, за даними розвідки, Росія не готова нині до довготривалої війни через обмеженість ресурсів, хоча показово демонструє зворотне.
“Вони всіляко показують, що вони готові там, “війна на десятиліття”, але насправді їх ресурси досить обмежені. І в часі і в обсягах. І вони про це чудово знають”, – додав Буданов.
На фоні загострення ситуації Головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Валерій Залужний у бесіді з головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі також закликав надати нам багатоцільові літаки F-16.
Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан висловив виданню Коментарі думку, що ситуація з недостатньо активними поставками Україні потрібних озброєнь з боку закордонних партнерів пов’язана з низкою чинників. По-перше, пояснює він, на Заході досі немає розуміння того, що робити з росією після завершення війни.
“З тим, що Україна не повинна зазнати поразки за жодних обставин – згодні всі. Тут є повний консенсус. Однак у необхідності поразки росії, особливо повної і безповоротної, ще й зі зміною політичного режиму, роздробленням на кілька національних держав, демілітаризацією та дерашизацією, згодні лише ті, хто відчуває екзистенційні загрози від росіян. Зокрема, поляки, естонці, латвійці, литовці та деякі інші нації”, – зазначає Вадим Трюхан.
По-друге, продовжує він, бажання країн Заходу уникнути залучення своєї держави у війну з росією переважає бажання врятувати Україну, Європу та світ від рашизму. І це продиктовано, хоч як це не дивно, турботою про власних громадян та відповідальністю перед власними виборцями, наголошує експерт.
По-третє, три десятиліття безвідповідальної політики щодо глобальної та європейської системи безпеки призвели до того, що запаси сучасної військової техніки, особливо в придатному для використання прямо зараз стані, досить обмежені.
“Ці три фактори стримують наших партнерів від ухвалення своєчасних рішень щодо військової підтримки України. У тому числі – у ракурсі надання нам сучасної бойової авіації, – пояснює Вадим Трюхан. — У той же час це не привід посипати голову попелом. Той факт, що більшість табу за рік нам вдалося подолати, налаштовує на оптимістичний лад. Більше того, деякі держави вже ухвалили рішення про надання Україні гелікоптерів. Це означає, що до літаків залишився один крок. Впевнений, що найближчими місяцями цей крок Заходом буде зроблено”.
Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов упевнений, що Україна обов’язково отримає західні літаки.
“Переговори продовжуються, нехай не так швидко, як нам би хотілося. Затримка викликана кількома чинниками. Це нерішучість низки західних політиків, неповороткість бюрократії та титанічні зусилля російського лобі. Але той факт, що наші пілоти вже проходять навчання для керування цими літаками, говорить сам за себе”, – наголошує експерт.
За його словами, достатньо згадати історію так званих червоних ліній. Спочатку нам не хотіли давати артилерію, потім категорично відмовлялися постачати реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) типу Patriot, SAMP/T Mamba. Бронетехніку, танки. Все це називали “червоними лініями”. Все це ми або отримали, або отримаємо незабаром.
“Ми вже розуміємо, як ця схема працює. Спершу категоричне “ні”, потім переговори, потім постачання. З літаками буде така сама історія”, – прогнозує Кирило Сазонов.