Окупація Криму та намагання Росії зробити з півострова військову базу несуть загрозу безпеці всієї Європи. На міжнародній арені почали розуміти цей аспект.

Таку заяву в ефірі ObozTV зробив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз. Він упевнений, що агресор у такий спосіб показує свою силу.

"Ще п`ять років тому, при будівництві Кримського моста, європейці намагались знайти гуманітарне пояснення цього питання. Сьогодні вони вже розуміють, що Крим для Росії непривабливий регіон, і жодних інтеграційних процесів міст не несе. Вони переконались, що Крим взагалі став зоною загрози Чорноморському регіону і Європі", – сказав він.

Політик переконаний, що російські окупанти згодом покинуть український півострів. Усі міфи й обмани, які будує РФ, Україна активно розбиває, пояснив він.

"Думаю, бойовики як приїхали, так само зберуться і поїдуть назад. Спротив наших громадян – ось що розбиває російські міфи. П`ять років тому на заклик Меджлісу відгукнулись більше 20 тисяч громадян. Я знаю це, тому що півтора роки мені доводилось говорити це в суді, я мав вислуховувати і читати всі ці 53 томи. Тоді у Севастополі вже перебували озброєні ПВК "Вагнер", "тверське козацтво". Міфи розбились тим, що в Криму не виявилось "русского міра", – розповів Чийгоз.

Сьогодні жителі півострова з повагою ставляться до спротиву російському окупанту, впевнений він. Він також розказав, що у "виборах", які РФ застосовує для закріплення Криму за собою, не беруть участь більше половини громадян.

"Наші діди і батьки розказували, що кожного року 18 травня вивішувався чорний прапор у місцях депортації кримськотатарського народу. Сьогодні уже стало традицією, що 26 лютого вивішуються банери із вимогами до Росії покинути територію якомога швидше", – додав політик.

Окрім цього, стало відомом про те, що на засіданні Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні представник США Джонатан Коен заявив, що США мають намір зберігати антиросійські санкції доти, поки українська влада не отримає під свій контроль Донбас і Крим.

"Триває п'ята річниця від початку російської агресії проти України. Тисячі людей загинули, півтора мільйона покинули свої будинки. Давайте чітко скажемо, саме Росія має припинити цей конфлікт. Виведення збройних сил зі сходу України та Криму єдиний прийнятний результат, з яким США погодяться", — заявив дипломат.