Член журі національного відбору на Євробачення-2019, співачка Джамала зі сльозами на очах пояснила дуету ANNA MARIA, що Крим є окупованою територією України.

Після виступу у фіналі національного відбору Анна і Марія Опанасюк зізналися, що їм прикро, що обговорюють не стільки їх, скільки їхніх батьків.

Зазначимо, батьки співачок живуть в окупованому Криму і підтримують окупантів. Крім того, матері артисток вручили медаль "За повернення Криму".

"Ми зробили свій вибір, а батьки – свій. Ми не можемо його змінити. Якби потрібно було вибирати між конкурсом і батьками, ми, як і будь-яка нормальна людина, вибрали б батьків. Ми – українські співачки, ми народилися в Криму. Ми не порушували українських законів, ми не давали концертів у Росії. Ми любимо Україну", – запевнили співачки.

У відповідь на їхні слова розплакалася член журі Джамала, для якої Крим є Батьківщиною.

"Я так само плачу, бо вибрала батьків, до яких не можу поїхати, бо вони на окупованій території. Як ви можете говорити в інтерв'ю, що "Крим – наша батьківщина?" Ви маєте говорити, що Крим анексовано, що Крим окуповано, що у нас триває війна. Вам треба це визнати", – обурено звернулася до Анни і Марії Джамала.

На що артистки відповіли, що поважають позицію Джамали, однак "у кожної сім'ї свої обставини", про які "не всі знають, але всі їх судять". 

Додамо, що члени журі нацвідбору Євробачення-2019 у прямому ефірі відповіли на питання ведучого, що важливіше на конкурсі: виконання пісні чи політична позиція.

Так, кримськотатарська співачка і переможниця Євробачення Джамала зазначила, що для неї однаково важливими є і пісня, і шоу, і позиція артистів.

«Коли ти просто співаєш, несеш себе як артист, ти можеш співати де завгодно і висловлювати свою позицію. А якщо ти приходиш на конкурс і представляєш цілу країну, ти маєш відповідати за всіх нас. Тому я вважаю, що позиція важлива», – сказала Джамала.

За словами співачки, під час пісенного конкурсу відбуватиметься багато прес-конференцій на яких до артистів буде багато запитань щодо їхньої країни на які потрібно буде відповідати чітко. «І неважливо, про що ти співаєш. Ти виходиш з конкретним прапором і під конкретний гімн», – зауважила Джамала.  

Ще один член журі і учасник Євробачення Андрій Данилко також зазначив, що політична позиція не менш важлива за пісню. Цю думку підтримав і третій член журі Євген Філатов

«Я погоджуюсь з Джамалою, що під час конкурсу розмов і інтерв'ю буде більше, ніж співу, і це дуже важливо».