Російська армія не припиняє наступу на Вугледар, однак він якісно відрізняється від того, що відбувалося на цьому напрямку в січні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Якісно відмінність полягає насамперед у тому, що наприкінці січня — на початку лютого брали участь у цих діях переважно професійні підрозділи, повністю укомплектовані особовим складом і технікою штатної комплектації. Після того, як вони зазнали повної поразки, їх почали комплектувати виключно за особовим складом, відновлювати боєздатність техніки, якої вже їм, м’яко кажучи, не вистачало. І можна було спостерігати протягом другої половини лютого здебільшого піхотні хвилі, піхотні удари з невеликою присутністю техніки”, — сказав він.

Коваленко зазначив, що російським окупантам важливо захопити Вугледар.

“Для них це є самовбивчою місією, оскільки дуже незручне саме по собі розташування цього населеного пункту та основні панівні висоти перебувають під контролем Збройних сил України, що ще більше ускладнює ситуацію для російських окупаційних військ. Є кілька моментів, на які слід звернути увагу, а саме на те, що якщо російські окупанти зможуть найближчим часом розв’язати під Вугледаром проблему з наявністю достатньої кількості артилерії, а також пропорційним її забезпеченням боєкомплектом і, крім усього іншого, водночас ще й наростити свій потенціал підрозділів, які штурмують, то у них, у принципі, є певні якісь шанси на те, щоб увійти в саме місто й почати вже міські бої повноцінно”, — вважає військовий оглядач.

Він уточнив, що російським окупантам треба буде збільшити свою кількість на п’ять-шість батальйонних тактичних груп.

“Але в тому й річ, що такого ресурсу сьогодні вільного, абсолютно не зайнятого, і такої можливості з матеріально-технічного забезпечення такої групи військ у них немає”, — додав Олександр Коваленко.
Нагадаємо, російські окупаційні війська не відмовилися від своєї мети захопити весь Донбас. При цьому політичні завдання превалюють над військовими — Путін досі наполягає на захопленні Луганської та Донецької областей за будь-яку ціну. Противник іде в наступ у районі Вугледара і Кремінної. На цих ділянках фронту РФ витрачає велику кількість бронетехніки та солдатів. Про це сказав засновник БФ “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника ГШ ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

“Принципово противник не відмовився від своїх військово-політичних завдань, причому політичні превалюють над військовими. Відомо, що Путін поставив ще 9 травня на Червоній площі завдання своїм військовим захопити Луганську і Донецьку області в адміністративних кордонах. І відтоді в них це не виходить, оскільки з нашого боку є серйозна протидія. Ламали до цього їхні плани — поламаємо і вкотре”, — наголосив гість ефіру.

Найжорстокіші та найважчі бої, за його словами, зараз тривають у районі Бахмута.

“Однак наші (Сили оборони України, — ред.) отримали відповідні резерви. Ситуація там важка, але в якомусь сенсі стабілізувалася”, — уточнив Романенко.

Важкі бої точаться в Авдіївці Донецької області. Противник намагається зробити так зване оперативне охоплення, фактично взяти в котел місто.

“Принципово в цих боях росіяни хотіли зробити більш широкого роду оперативне охоплення, тобто оточення. Для цього треба було на півдні захопити Вугледар, а на півночі — Кремінну (Луганська область, — ред.). Вони, в принципі, на всіх цих напрямках найбільше просунулися, зокрема з боку Кремінної. Тобто окупанти принципово хотіли розв’язати питання вже оперативного, більш високого рівня щодо захоплення. І причому тоді ось ці бої — Авдіївка, Мар’їнка, Бахмут — залишаться всередині. Плюс напрямки з Кремінної та Вугледара. Тому вони принципово їм були важливі”, — пояснив військовий експерт.