Німецький концерн Rheinmetall планує поставити в Україну найсучасніші розвідувальні безпілотники. 

Про це пише видання Bild. 

До кінця 2023 року концерн поставить українським збройним силам від імені Німеччини безпілотний комплекс для повітряної розвідки Luna NG. 

NG означає “Нове покоління” безпілотника Luna. Інші моделі безпілотників вже були доставлені в Україну зі складів Бундесверу. 

“Пакет безпілотників” складається з наземної станції управління з кількома дронами, пускової катапульти та військових вантажівок. 

Нова Luna від Rheinmetall – це нещодавно розроблена безпілотна система, яка перевершує попередню модель за всіма важливими експлуатаційними характеристиками. Крім використання в якості розвідувальної системи, дрони також можуть забезпечувати мережу LTE, перехоплювати або глушити зв’язок. 

Безпілотники відіграють важливу роль у війні в Україні. Росія масово атакує військові та цивільні об’єкти за допомогою іранських дронів-камікадзе. Але розвідувальні дрони також важливі для військових операцій України. Оперативний досвід показує, що результати розвідки в режимі реального часу відіграють вирішальну роль у проведенні операцій. 

Rheinmetall анонсує також версію дрона, яка зможе нести озброєння. Однак у нинішній модифікації, яку поставлять в Україну, такої функції ще не буде. 

Бундесвер також повинен отримати озброєні дрони. Але правила застосування озброєних дронів мають бути розроблені федеральним урядом і затверджені Комітетом з питань оборони та Комітетом у закордонних справах. І поки ці рішення не будуть прийняті, війська не можуть отримувати або використовувати озброєні дрони.  

Окрім цього Німеччина готова надати Україні ракети Taurus, але за умови, що буде змінено їх модифікацію. Тобто внесені певні корективи в налаштування, аби ті не долітали до росії. І наразі, за даними низки іноземних видань, тривають засекречені переговори Олафа Шольца з представниками оборонної промисловості.  

В свою чергу Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини та Федеральний міністр економіки та захисту клімату зазначив наступне: 

Не варто зобов’язуватися ніколи не надавати ракети “Таурус” Україні. Дійсно, вони мають великий радіус дії, який дозволяє бити далеко за лінію фронту. Вони й насправді створені для цього, зокрема. Однак логіка НАТО полягає в тому, що ми підтримуємо Україну в її прагненні відвоювати свої території. І ми не хотіли б, аби наша зброя вдарила по території рф. 

А от видання “Bild” повідомляє протилежне – мовляв, ані в офісі Шольца, ані в Міноборони Німеччини рішення про передачу Україні “Таурусів” ще не ухвалювали. Водночас німецький телеканал “еН-Те-Фау” повідомив таке: депутати Бундестагу вимагають, цитую, “терміново” передати Україні ці ракети. 

Та попри дискусії, Берлін формує та передає Києву нові й нові пакети військової допомоги. Так, раніше цього тижня німці оголили про передачу додаткових БМП, одиниць артилерії, ремонтно-евакуаційних автівок, переносних протитанкових гармат, а також розвідувальних безпілотників. Серед найголовнішого в списку – Україна отримає ще два ракетно-зенітні комплекси “Петріот”. 

В свою чергу Україна вдячна партнерам за таку підтримку. Так президент України Володимир Зеленський особливо подякував кільком країнам, які цього тижня зробили нові кроки для більшої безпеки та захисту українців. 

Український лідер повідомив, що українську ППО вже посилили ці дві установки ЗРК Patriot. 

“Кожне суттєве посилення нашої ППО – це тисячі врятованих життів людей і реальне наближення повноцінного повітряного щита для України. Кожне наше місто, кожне село мають бути захищені. Це стане основою загальноєвропейського повітряного щита. Коли російський терор програє в Україні – вся Європа переможе”, – наголосив Зеленський.