Як розповів 24 Каналу депутат херсонської обласної ради Сергій Хлань, росіяни продовжують тероризувати мирне населення Херсонщини. Окрім того, окупанти намагаються закріпитися на островах у плавнях Дніпра.

За його словами, ці острови вважаються “сірою зоною”. Раніше в Оперативному командуванні “Південь” повідомляли, що російська армія намагається туди просунутися, щоби спостерігати за діями українських сил оборони.

“Від початку того, як окупанти були витіснені на лівий берег, то їх присутність на островах була доволі потужна”, – заявив він.

Хлань розказав, що за певний час ЗСУ зачистили сили російської армії. Здебільшого, там перебували російські мінометні розрахунки, які накривали вогнем Херсон.

Депутат херсонської обласної ради розказав, чи намагаються окупанти просуватися на Херсонщині: дивіться відео

Нині окупанти знову намагаються закріпитися на островах біля обласного центру.

За останні декілька тижнів ми бачимо активне пересування човнів окупантів з диверсійними групами,– сказав депутат херсонської облради.

Однак українські військові потужно відбивають ворога.

“Уже понад 10 човнів окупантів було направлено до “підводного флоту”, разом з цими диверсійними групами, які тепер “годують” раків, – додав Сергій Хлань.

Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко зізнався, що дуже насторожено і стримано ставиться до заяв, що найближчими днями, тижнями та місяцями станеться щось таке, що кардинально змінить хід війни, тим більше стане вирішальним для всього світу.

“Я згоден із президентом Зеленським, що зараз саме в Україні вирішується доля світового порядку. Про це, до речі, говорили і багато учасників нещодавньої конференції з міжнародної безпеки в Мюнхені. Але не варто чекати на якесь диво, на якісь суперзначущі рішення, які все змінять, припинять війну і сформують новий світовий порядок. Не треба жити фантазіями та завищеними очікуваннями. Найближчі півроку, а може й довше – як мінімум до жовтня включно – на нас чекають тяжкі бої на фронті, і спроби обох сторін (і Росії, і України) переламати хід війни на свою користь. І лише за результатами воєнних дій, десь до кінця року, можна буде говорити про те, як розвиватиметься ситуація далі. У тому числі про можливість переговорів щодо завершення нинішньої великої війни”, – прогнозує експерт.

На його думку, говорити про перелом у воєнних діях ще зарано. Поки що, вважає Володимир Фесенко, можна говорити лише про те, що Росія не зможе виграти цю війну.

“Але й програвати її Путін не хоче. І вже очевидно, що він робить ставку на затягування нинішньої війни. Чи спрацює ця стратегія? Питання поки що відкрите. Це залежить від ходу військових дій в Україні, від постачання зброї та боєприпасів нам від союзників, від нашої здатності та готовності ще раз мобілізуватися для досягнення власних цілей у цій війні, від ситуації всередині Росії”, – пояснює політолог.

Наші цілі, наголошує він, залишаються незмінними – звільнення всіх окупованих територій. А для цього потрібні не лише танки та літаки, а й десятки тисяч нових бійців на фронті.

“У політико-дипломатичній сфері сама нинішня війна, масштабне вторгнення Росії до України, стала переломом. Це кардинально змінило місце РФ та України у міжнародному порядку, консолідувало країни Заходу. Міжнародні позиції України зміцнилися, різко змінилося позитивне ставлення до нашої країни. А ось російський монстр виявився не таким всемогутнім, як багатьом здавалося. Військові поразки РФ і сам факт агресивної війни з її боку різко погіршили ставлення до Росії, призвели до часткової ізоляції, істотно послабили її міжнародні позиції, зокрема на пострадянському просторі. Але треба розуміти, що новий міжнародний порядок формуватиметься після завершення війни між Росією та Україною – і прямо залежно від того, як ця війна завершиться”, – резюмує Володимир Фесенко.