Військовий експерт Петро Черник вважає, що деокупувати Крим легше, ніж вийти на кордони 24 лютого на Донбасі.
«Для цього потрібні дві речі. Авіацію нам задекларували, будемо мати 61 машину авіаційних комплексів F-16. Але є нюанс, яку зброю до нього нададуть. 105 показників номенклатури — це неймовірно багато. Проте нам потрібно AGM-158 JASSM. Це дуже потужна ракета класу повітря-поверхня», — підкреслив військовий експерт в ефірі телеканалу «Еспресо».
За його словами, переламати хід війни можуть F-16 із далекобійними ракетами та авіабомбами.
«Крим можна перетворити у феєрверк, упідводнити міст. Але дуже важливо упідводнити не одну секцію, бо вони її відновлять, а хоча б кілька сотень метрів, це можливо таким ракетами. Насправді F-16 із номенклатурою далекобійних ракет і важких бомб від 270 кг до 2 т., особливо планерні бомби, такі як AGM-154, переламають хід війни саме з ATACMS», — додав Черник.
У Криму «бавовна» цвіте з кожним днем все потужніше і гучніше, бо ГУР вдалося провести низку успішних операцій, суттєво скоротивши можливості росіян відстежувати акваторію Чорного моря у західному та північно-західному напрямках.
Про це в ефірі Апостроф TV розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
«Вдалий удар ракетами по базі в Севастополі, де вже повністю вивели з ладу десантний корабель окупантів, а також серйозно пошкодили підводний човен, був швидше за допомогою Storm Shadow і модернізованих ракет Нептун, які раніше використовувалися як ракети земля-корабель. Тепер їх покращили для ураження ширшого спектра цілей. Підводний човен росіяни ще можуть відремонтувати, а десантний корабель швидше за все для них вже втрачений. Було проведено дуже вдалу операцію. Рідко коли виходить «спіймати», особливо коли у нас немає для цього сучасних засобів», — сказав Світан.
За його словами, найзручніше «діставати» підводні човни, коли ті спливають або коли стоять у сухих доках, як це й було цього разу. Сили оборони провели блискучу операцію, подробиці підготовки якої дізнаємося пізніше.
«Ми бачимо також потужний удар по військовому об’єкту в Євпаторії. Там працювали швидше за все БПЛА. Судячи з детонації, ударили по складах з БК», — зазначив експерт.
Він підкреслив, що «бавовна» в Криму з кожним днем «розцвітатиме» дедалі потужніше і гучніше.
«Це можливо, тому що ГУР вдалося провести вдалі операції на Тарханкуті та «вежах Бойка», істотно скоротивши можливості росіян відстежувати акваторію Чорного моря із західного та північно-західного боку. Там в окупантів є серйозні проломи, які вони не можуть оперативно перекрити і через ці «дірки» до них активно прилітає. Загалом, далі буде ще цікавіше», — наголосив Світан.
Українські Сили оборони ефективно знищують російський флот, але за кількістю сил і засобів Росія поки що зберігає домінування в Чорному морі. Про це заявив капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.
“Найскладніше, напевно, у цій ситуації в морі — це не так захопити якийсь об’єкт у морі, як його утримати… Для того, щоб утримати на морі об’єкт, потрібні надводні сили. Надводних сил немає. І якщо брати знову ж таки той варіант домінування, то за кількістю сил і засобів Росія в Чорному морі зберігає домінування. Звичайно, дуже добре, що ми таку операцію провели, й сил та засобів противника, які забезпечували бойовий його потенціал, дійсно стало менше”, — сказав він, в ефірі телеканалу FREEДОМ
Риженко окремо відзначив знищення Силами оборони України щонайменше одного десантного корабля.
Він констатував, що було завдано дуже серйозної шкоди російським кораблям, які перебували в доці і не були особливо захищені. Риженко не виключає, що є ще втрати корабельного складу, які замовчуються росіянами.