Україна домовилась із Чехією та Словаччиною про купівлю й ремонт БМП.

Міністр оборони Олексій Резніков у п’ятницю повідомив про підписання декларації про наміри колегами з Чехії та Словаччини про придбання й обслуговування БМП.

Як зазначив Резніков у Twitter, декларація з чеською і словацьким колегами – Яною Черноховою та Мартіном Шкленаром – була укладена на полях зустрічі Контактної групи з питань України в Брюсселі.

“Деталі будуть пізніше. А проте, це важливий крок у співпраці між нашими країнами”, – додав він.

Днями раніше український державний концерн “Укроборонпром” і чеське збройове підприємство VOP CZ домовились про спільний ремонт танків Т-64 на заводі в місті Новий Їчин, який почнеться незабаром.

Про це повідомило Міноборони Чехії у вівторок.

Контракт на ремонт та модернізацію танків Т-64 української армії було укладено на основі меморандуму між VOP CZ та “Укроборонпромом” від лютого цього року.

Точна кількість техніки, яка зазнає капітального ремонту в Чехії протягом найближчих місяців, не може бути вказана з міркувань безпеки, адже танки відправляться безпосередньо на поле бою, кажуть у чеському Міноборони.

Ремонт триватиме до кінця 2023 року, уточнюється в повідомленні. Т-64, які вирушать на фронт в Україні, простояли на зберіганні десятки років та потребують повного демонтажу, заміни багатьох запчастин та повного відновлення боєздатності.

Цей проєкт є одним із перших конкретних результатів співпраці після створення так званого оборонного кластеру, покликаного підтримати створення нових чесько-українських спільних підприємств для збільшення виробництва військової техніки для потреб ЗСУ.

Крім цього, Німеччина та Польща готуються укласти угоду про будівництво центру ремонту танків Leopard для України

Німеччина та Польща наближаються до укладення угоди про створення сервісного центру для ремонту бойових танків Leopard та іншої західної техніки, яку використовує Україна.

Про це в інтерв’ю Bloomberg заявив посол Німеччини в Польщі Томас Баггер.

За словами дипломата, перемовини про створення сервісного центру в Польщі мають завершитися “найближчими днями”, до саміту НАТО у Вільнюсі 11-12 липня.

За його словами, центр буде використовуватися для постачання Україні вкрай необхідних запасних частин для обладнання німецького виробництва. Аналогічні сервісні центри також створили у Словаччині та Румунії.

Вони відіграватимуть важливу роль, адже Україна почала використовувати західну техніку для контрнаступу, що вже почався, і зазнала перших втрат.

За даними сервісу Oryx, який аналізує дані про техніку за відкритими джерелами, щонайменше чотири танки Leopard 2 і 16 БМП Bradley знищили або пошкодили окупанти.

Нагадаємо, обслуговування та ремонт танків Leopard 2А4 та 2А6, на яких воюють українці, відбуватимуться на заводі Bumar-Łabędy у Глівиці у Польщі.

Варто нагадати, 15 червня у Брюсселі відбулося 13 засідання у форматі “Рамштайн”.

На ньому учасники “коаліції пташок” фіналізували плани з навчання українських пілотів та технічного персоналу для F-16.

Крім того, на “Рамштайні” ухвалили нові рішення, які допоможуть підтримати наступ ЗСУ, а також вперше за довгий час пройшла зустріч на рівні міністрів оборони Комісії Україна-НАТО.

Британія, Данія, Нідерланди і США спільно повідомили, що Україна отримає сотні зенітних ракет малої та середньої дальності та супутніх систем; їхнє надання вже почалося. Німеччина надасть ще 64 керовані ракети для систем Patriot, які зараз відіграють дедалі більшу роль. 200 ракет до систем ППО скерує Канада.

Україна ініціювала, а Естонія та Люксембург погодились очолити нову “ІТ-коаліцію”, що буде сфокусована на кіберзахисті України. Обидві держави підготують проєкт і бачення нової коаліції, а інші партнери зможуть до неї долучитися.