Розв’язана Володимиром Путіним війна проти України є авантюрою, яка закінчиться поразкою російської армії.

Про це розповів 11 грудня в інтерв’ю Радіо Свобода радник глави Офісу президента України Олексій Арестович. Він констатував: військові авантюри також часто стають причиною краху авторитарних режимів. А «у Росії найнебезпечніша професія – цар», сказав Арестович.

Водночас він зауважив, що Путін продовжує тиснути на Україну та блефувати, шантажуючи Захід. І після відеозустрічі президента РФ із лідером США Джо Байденом жоден російський солдат не відійшов від українських кордонів, розповів Арестович. Але ЗСУ готові чинити спротив, наголосив він.

Арестович проаналізував чому розмова відбулась не зразу після переговорів Байдена з Путіним.

“Давайте відразу пояснимо, чому не відразу. Тому що перед тим президент США спілкувався з лідерами країн Старої Європи, скажімо так –вони ж і країни НАТО і країни ЄС. І багато хто це трактує, що Зеленський нібито і Україна – не на порядку денному. Насправді ні. Він (Байден) збирав підтримку, яку хотів презентувати президентові Зеленському. Сказати, що «не лише США, а всі ці країни». І потім ми бачимо напередодні розмови з президентом Зеленським, заяви Франції, Великобританії про невідворотні наслідки, заяви новообраного канцлера Німеччини Шольца. Тобто ми від ключових країн почули про підтримку України на таку саму, як у США. І потім так, уже була розмова з президентом Зеленським про конкретні речі”, – пояснив Арестович.

США підкреслили, що не буде жодного тиску на Україну з точки зору ухвалення або імплементації Мінських угод. Спеціально це заявив Держдепартамент, – зауважив радник глави Офісу президента України.