За словами голови естонської розвідки Антса Ківісельга, ймовірно, Росія обирає тактику атак на українські аеродроми зі страху перед потенційним введенням сучасних винищувачів F-16 до озброєння Збройних сил України.

Агресивні дії РФ, зокрема застосування бомбардувальників і ракет «Калібр», свідчать про це.

 «По всій країні постраждали об’єкти електроенергетики, портової та залізничної інфраструктури, військові аеродроми, склади зброї та боєприпасів, військово-навчальні заклади та підприємства оборонної промисловості, що займаються виробництвом і ремонтом озброєнь», — наголошує Ківісельг.

Голова естонської розвідки, Антс Ківісельг, передбачає, що в найближчому майбутньому можна очікувати збільшення масштабних ракетних ударів з боку Росії.

Нагадаємо, що постачання сучасних винищувачів F-16 від Данії для українських Збройних сил затримуються на приблизно півроку, повідомляє видання Berlingske, посилаючись на Міністерство оборони Данії.

Затримки пов’язують з невиконанням умов, необхідних для використання Україною отриманих літаків. Передача шести винищувачів, яку планувалося провести після Нового року, тепер перенесена на другий квартал 2024 року.

Одним із факторів затримок є графік навчання українських пілотів, який залежить від технічних та погодних умов.

 «Крім того, триває робота в міжнародній коаліції ВПС, щоб забезпечити створення в Україні необхідної матеріально-технічної бази та інфраструктури», — додає відомство.

Відзначається, що в Данії триває навчання для шести українських пілотів. Упродовж цього року Копенгаген планує відправити ще вісім літаків F-16, а в 2025 році — ще п’ять. Наразі невідомо, чи будуть затримані ці постачання.