За словами військового аналітика та колишнього співробітника СБУ Івана Ступака, ситуація на сході фронту в даний момент є напруженою. Російські війська активно діють з метою досягнення хоча б невеличкої перемоги.

“На жаль, схід весь напружений, весь горить. З різною інтенсивністю — десь у росіян виходить більше просуватися — 50 метрів, 100 метрів, десь — 200 і більше. Але просування є. Дуже гаряче на всій східній лінії фронту”, — зазначив гість ефіру.

Аналітик також звернув увагу на те, що й на півдні Запорізької області окупанти активізувалися — намагаються зрізати той виступ, який українські військові останні п’ять місяців активно відвойовували. Йдеться про плацдарм у районі населеного пункту Роботине.

“Єдиний напрямок, де росіянам не вдається наступати — це лівий берег Дніпра на Херсонщині. Там усі їхні спроби поки що безуспішні, це потрібно визнати. Але, на жаль, вони бомблять наші логістичні ланцюги — коли човнами перевозять продукти харчування, провізію, боєприпаси на лівий берег. Це все обстрілюється дронами, зокрема з нічним баченням, авіабомбами. Тобто скрізь, на всьому фронті є труднощі різною мірою”, — зазначив Ступак.

На думку колишнього співробітника СБУ, важливий фактор у цій ситуації відіграють так звані вибори Путіна, заплановані на березень 2024 року.

“Чому саме вибори? Тому що в Кремлі є величезна кількість людей, які заробляють на політтехнології. Це технологи, піарники, мас-медіа різні. І якщо в них є в розпорядженні якийсь результат, його можна обігравати просто чудово. Якщо, наприклад, вдалося десь прорвати українську оборону, це ж можна і постери робити, і відеоконтент, і в інтернеті все викладати. А під це все виділяється бюджет. Тобто, поки досягнень немає, бюджет недосяжний. Щойно будуть досягнення, бюджети можна освоювати”, — пояснив Ступак.

В адміністрації президента РФ сидять люди, які дуже чекають перемог, і вони були би дуже не проти освоїти ці бюджети, доповнив він.

“Плюс — показати шефу, Володимиру Путіну, що все чудово, все вийшло. Якщо шеф у гарному настрої, то можна отримати якісь плюшки. Якщо ти у верхівці цієї піраміди, то можна отримати, наприклад, частину якогось бізнесу іноземного, який пішов із Російської Федерації, за низькою ціною”, — сказав аналітик.

“Низи”, тобто військових, каже Ступак, мотивують більш простими, прозаїчними способами.

“Це значки, медалі, ордени, нагороди, грамоти, звання. Комусь можна пообіцяти звання Героя Росії, якщо ти зможеш домогтися такого-то результату до такого-то терміну, до президентських виборів. І ось вони працюють. Вони стараються”, — резюмував гість ефіру.

Зауважимо, напередодні виборів у березні Путіну доведеться продемонструвати успіхи на місцях, і, враховуючи все, зараз у нього є явний стимул зробити «все можливе» у своїй «спеціальній військовій операції». Однак навіть за оцінками Інституту вивчення війни російські військові, швидше за все, не зможуть провести ефективний наступ із захопленням нових територій в Харківській області.

Нагадаємо, нещодавно Головнокомандувач Валерій Залужний наголошував, що окупанти намагаються наступати всюди, де це можливо.

«Впродовж кількох днів працювали у смузі відповідальності ОСУВ „Хортиця“. Лінія фронту залишається активною. Окупанти намагаються наступати на усіх напрямках. Попри тиск, наші воїни відбивають ворожі атаки та завдають значних втрат противнику у живій силі та техніці», — розповів Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що бійці стійко тримають оборону у надскладних умовах та подякував кожній бригаді та всім, хто в бою за Україну.