Захід недооцінює ймовірність можливого удару Росії на країни НАТО. У випадку, якщо Україна перейде в режим оборони, існує ризик, що Путін може спрямувати свою агресію на Естонію. Таку інформацію надав український дипломат та екс-посол України у США, Валерій Чалий, під час виступу на українському телеканалі.

«Скажу ключову річ: я впевнений, що як тільки отак зависає ситуація в Україні, тобто динамічно, і постійно йде окопна війна, немає руху, а при цій ситуації у Росії в обороні стоїть 460 тис. на нашій території й вона закріплюється при тому, що у нас нема засобу деокупації. Вони концентруються на паралельному ударі по країнах НАТО. Не те, що кажуть, якщо Україна програє, то наступні країни НАТО. Ні, формула інша. Україна не програє, це розтягнеться. Україна виграє, все одно переможе, а удар по вас буде завданий. От у чому вони недооцінюють», — сказав дипломат.

Чалий висловив думку про те, що Захід повинен належним чином усвідомити цю потенційну загрозу та враховувати її у розгляді подальших подій. За його словами, стратегічні плани Росії включають можливість нападу на Естонію через місто Нарва, де проживає значна кількість росіян.

«Перший факт — були оперативні плани Росії атакувати Естонію. Це факт і я його можу підтвердити. І тільки волею долі так вийшло, що на нас вони пішли, а не на Естонію. Друге, подивіться — Естонія, Нарва. Скільки треба часу, щоб окупувати Нарву? У Нарві 89% живе росіян і тільки 5% естонців, там купа агентури ФСБ. Абсолютно реально, не маючи величезної переваги у живій силі, зайняти та протестувати, як НАТО буде реагувати на це. Вони ж зараз округ там створюють, перекидають дуже швидко сили, тому ясно, що у них руки чешуться туди ударити. Просто Україна зараз відволікає», — додав Чалий.

Дипломат попереджає, що у випадку, коли Україна буде «зависати» на фронті, окупанти зосередяться на паралельному ударі по країнах НАТО.