У Міністерстві закордонних справ України відреагували на різкі звинувачення президента Білорусі Олександра Лукашенка, який заявив, що українці організовували протести у Мінську.

 

“МЗС України висловлює стурбованість заявами керівництва Республіки Білорусь про участь громадян України в організації, підкреслюємо, мирних протестів у зв’язку з результатами президентських виборів. Ми обурені тим, що президент дружньої нам держави звинувачує українців у дестабілізації ситуації в Білорусі. Цьому немає ніяких доказів”, – повідомляє прес-служба МЗС.

У МЗС додали, що факти причетності «вагнерівців» до терористичної діяльності в Донбасі були детально викладені в запитах про видачу, які українська сторона направила до Мінська, але їх чомусь Білорусь відправила в РФ.

“Тоді як докази в участі в терористичній діяльності 28 найманців ПВК Вагнера, затриманих в Білорусі, є. І вони були детально викладені в запитах про видачу, які українська сторона направила до Мінська – щоб злочинці понесли справедливе покарання. А вагнерівці, з благословення білоруської влади повертаються в РФ. Щоб і далі скоювати злочини на території суверенних держав “, – йдеться в повідомленні.

Українські дипломати наголошують, що подібні звинувачення не мають жодних доказів.

Нагадаємо, 10 серпня президент Олександр Лукашенко повідомив, що мітингами, які проходили 9 серпня в Білорусі, управляли з-за кордону. Лукашенко також зазначив, що в Білорусь для участі в протестах приїхали громадяни з Росії та України.

14 серпня Лукашенко, під час засідання Ради безпеки заявив, що в Білорусь для агресії приїхали громадяни з Польщі, Голландії, України та Росії.