В Генштабі вже відзвітували — радість Путіна тривала недовго. Після чергової спроби наступу на Харківщині за лічені дні ЗСУ вдалося стабілізувати ситуацію і тепер вони йдуть у контрнаступ.

Тим часом керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко наголосив, що ті контрнаступальні дії, які відбуваються зараз на Харківському напрямку можуть відбуватись й на інших напрямках.

“Плюс, як на мене, українські сили можуть готуватися до певних наступальних дій локального характеру, тобто — контратак. Для того, щоб відкинути противника на певних рубежах. Власне, це те, що властиво активній обороні, а зараз українські війська ведуть саме активну оборону для того, щоб відкинути ворога на деяких рубежах. Є такі певні перспективи”, — вважає він.

Мусієнко прокоментував і ситуацію на Куп’янському напрямку, де ще нещодавно було відносне затишшя.

“Зараз почастішали штурми в районі Крохмального, в районі Табаївки, особливо, Кислівка теж і Синьківка. У принципі, просування немає, цей рух блокується. Але штурми з боку російських військ тривають”, — зазначив Мусієнко.

Додамо, минулої доби, російські війська продовжували свої наземні атаки поблизу Липців. Російські джерела стверджували, що українські сили контратакували поблизу Липців і Глибокого (на північ від Липців).

Російські воєнні блогери стверджували, що армія РФ просунулась на глибину до 500 м біля Липців, однак аналітики не знайшли візуального підтвердження цього твердження.

Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська перейшли до активної оборони на у напрямку Липців.

23 травня окупанти продовжували наземні атаки у Вовчанську та на його околицях, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що загарбники просунулися до Вовчанська на глибину до 400 м, проте досі експерти не знайшли візуального підтвердження цієї заяви.

І навіть навпаки — війська рф повністю зав’язли у вуличних боях за місто Вовчанськ на Харківщині та зазнають великих втрат в особовому складі та техніці.Про це напередодні розповів речник ОСУВ «Хортиця» підполковник Назар Волошин.

«Наші Сили оборони спільно зі всіма підрозділами завдають контрударів, намагаються відбивати ворога, стабілізуючи ситуацію, щоб не дати ворогу просунутися вглиб Харківщини та північного прикордоння», — сказав Назар Волошин.

За його словами, наразі на тому напрямку за минулу добу відбулося 4 бойових зіткнення. Ворог не припиняв спроб проривати оборону біля Липців, Вовчанська, Тихого і Стариці.

Назар Волошин розповів, що на цю добу вже тричі ворог намагався штурмувати позиції Сил оборони, але українські підрозділи не дають ворогу просуватися вглиб населеного пункту Липці.

Тож Путін мабуть в повному траурі. По всій лінії фронту окупанти хоч і сунуть табунами, однак це не дає жодного результату, лише колони похоронок їдуть назад в Рф. Одним із останніх його шансів була саме спроба зайти на Харківщину. І армія РФ справді перетнула кордон. Однак, як бачимо, ненадовго. Попереду ворога, судячи з офіційних заяв та поточної ситуації, чекає хіба відступ. А перетнути кордон вони зможуть не з наступними населеними пунктами України, а з Росією.