США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 400 мільйонів доларів. Особливо цікавими в переліку озброєння є 150 великокаліберних кулеметів із тепловізійними прицілами для протидії БПЛА. 

Дуже важливим є те, що до нового пакета допомоги від Сполучених Штатів Америки входять додаткові боєприпаси до вже переданих нам систем.

Про це 24 каналу сказав військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков. Він припускає, що мовиться про легендарну зброю, що “розрізає” боєприпаси у повітрі.

Украй важливо, що передають ракети до зенітно-ракетних комплексів NASAMS, додаткові високоточні реактивні снаряди GMLRS для HIMARS, а також протирадіолокаційні HARM,– заявив головний редактор Defense Express.

NASAMS – це додаткова безпека нашого неба, HIMARS є черговим генератором “бавовни” на складах боєприпасів російської армії, а протирадіолокаційні HARM – це зменшення зенітно-ракетних комплексів у ворога.

Якщо взяти взагалі весь цей пакет, то там є новий пункт, який називається “150 великокаліберних кулеметів із тепловізійними прицілами для протидії БПЛА”. Це перший випадок, коли нам передається озброєння саме під такою назвою.

Це може бути зброя проти іранських дронів-камікадзе Shahed і баражуючих боєприпасів “Ланцет”. І отримання 150 таких систем є вкрай цікавим, тим паче, що, ймовірно, мовиться про такі доволі відомі системи під назвою Minigun.

Це доволі легендарна зброя загалом, яка має просто величезну швидкострільність – на рівні 6 пострілів за хвилину, що дозволяє просто “розрізати” у повітрі всі баражуючі боєприпаси, які потраплять у приціл,

– сказав Катков.