Російські окупанти намагаються прорватися на Донбасі. Вони стягнули туди додаткові сили. Саме Донецький напрямок є найскладнішим на фронті. Про це заявив заступник міністра оборони України Ганна Маляр під час брифінгу.

Ворог постійно намагається атакувати українських захисників.

“Найскладніша ситуація минулого тижня і зараз зберігаються на Донецькому напрямку. Російські загарбники ведуть там наступальні дії. Наші воїни мужньо тримають оборону, відбивають десятки російських атак, а іноді за день ЗСУ їх відбивали понад 100”, – сказала Маляр.

У Херсонській області після того, як ЗСУ вигнали окупантів з правого берега Дніпра, ворог почав готуватися до оборони. Вони зміцнюють рубежі уздовж всієї лінії зіткнення.

“На Херсонщині путінська армія зміцнює нові рубежі оборони і влаштовує обстріли населених пунктів і наших позицій на правобережжі Дніпра”, – додали в Міноборони.

Окупанти продовжують зосереджувати основні зусилля на Сіверському, Бахмутському та Авдіївському напрямках з метою оточення Бахмута і створення сприятливих умов для подальшої окупації Донецької області.

На російсько-українському кордоні з 23 по 28 листопада може бути загострення бойових дій.

“Найбільш складна, але контрольована обстановка залишається на сході нашої країни, де протягом тижня відбулося понад 290 бойових зіткнень з противником”, – сказав на брифінгу заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Олексій Громов.

За його даними, для досягнення своїх окупаційних планів ворог продовжує зосереджувати основні зусилля на Сіверському, Бахмутському та Авдіївському напрямках з метою оточення Бахмута і створення сприятливих умов для подальшої окупації Донецької області.

“В той же час противник здійснює спроби повернути втрачені позиції на Куп’янському напрямку”, – зазначив генерал і додав, що окупанти, зокрема вели штурмові дії в районах трьох населених пунктів Харківської області, але успіху не мали.
Крім того, повідомив Громов, ЗСУ вдалося змусити противника відмовитися від наступальних дій на Лиманському напрямку.

“На Бахмутському напрямку захисники України героїчно тримають оборону зайнятих позицій і рубежів, стримуючи масований наступ ворожих військ в районах населених пунктів Виїмка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Кліщіївка, Озерянівка, Зеленопілля, Курдюмівка”, – розповів він.

Він також зауважив, що “противник поширює інформацію та готує свої війська до так званого можливого “загострення обстановки” на російсько-українському кордоні з 23 по 28 листопада”.

Британська розвідка стверджує, що Росія намагатиметься посилити найважливіші ділянки фронту у Донецькій та Луганській областях десантниками, які виведені з Херсонської області. Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Великобританії.

Так протягом останніх двох тижнів Росія, ймовірно, передислокувала основні елементи ВДВ (повітряно-десантних військ) на Донецький та Луганський фронти на Донбасі. У вересні і жовтні ці найзначніше ослаблені підрозділи брали участь в утриманні території на західному березі річки Дніпро у Херсонській області.

“Окремі підрозділи десантників були посилені мобілізованими резервістами. Хоча цей погано навчений персонал погіршить те, що видається за елітні сили, Росія, ймовірно, розмістить ці підрозділи у секторах, які вважаються вкрай важливими”, – йдеться в огляді.

Потенційними оперативними завданнями для десантників могла б бути підтримка оборони у зоні Кремінна–Сватове у Луганській області або посилення наступальних операцій на Бахмут Донецької області.