Ймовірність повторного наступу російських окупантів на Київ існує, але станом на даний момент вона не підкріплена силами і засобами.

Про це розповів командувач Об’єднаними силами ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

“Повторний наступ на Київ ніхто ніколи не виключав. Ми розуміємо, що ворожі наміри залежать лише від рішень вищого політичного керівництва РФ. Тож, враховуючи зазначене, така ймовірність існує, але станом на даний момент вона не підкріплена силами і засобами. Але це не означає, що надалі це не може відбутися”, – сказав він.

За його словами, все залежатиме від ухвалення рішень в країні-агресорі РФ і від наявності сил та засобів.

“Наша розвідка постійно моніторить ситуацію та своєчасно доводить інформацію до керівництва ЗСУ та відповідних командувачів угруповань. З огляду на це, ми робимо все, щоб підвищити нашу здатність не допустити успішних ворожих дій на Київському напрямку. Враховуючи, що ворог може зробити це в майбутньому – до цієї роботи ми залучаємо голів ОВА та інші складові сили оборони і безпеки”, – додав командувач Об’єднаними силами ЗСУ.

Варто підкреслити, що раніше вже повідомлялось, що Україна не виключає можливостей повторного наступу росіян на Київ, однак оборона столиці багатоешелонована і дуже потужна.

Про це повідомив перший заступник міністра оборони Олександр Павлюк в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Ми не виключаємо жодної можливості. У хворій голові можливі різні варіанти, але сил і засобів для проведення відповідного наступу на Київ, враховуючи те, що у нас оборона дуже потужна, багатоешелонована, – варіантів для здорового глузду немає жодних”, – сказав Павлюк.

На уточнювальне запитання, що буде, якщо російські військові все ж наважаться на нову атаку на українську столицю, Олександр Павлюк відповів: “Ну, перемелемо ще декілька тисяч, якщо вистачить безумства у їхнього лідера знову таку спробу вчинити”.

Водночас перший заступник міністра оборони нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення найбільш маневрена і мобільна сила російських військ була сконцентрована на Київському напрямку.

За словами генерал-лейтенанта, чинник раптовості ворогові не допоміг, українські оборонці гідно його зустріли навіть з невеликими силами у перші хвилини, змогли правильно організувати спротив і завдати таких втрат, що противник без поповнення не міг рухатися далі.

Павлюк згадав, що найгарячішими й найнепередбачуванішими для захисту Києва були дні в середині березня 2022 року, коли противник захопив плацдарм на території лівого берега Ірпеня.

“Дуже важливо було вибити його звідти, і це нам вдалося. Великими зусиллями, але противник був знищений, і після цього почалося визволення Київщини. Не було у нього сил і засобів – вони всі були скуті на Сході, – щоб розвивати наступ за рахунок інших сил”, – пояснив перший заступник міністра.

Після цього почався відступ російських військ з Київщини, Чернігівщини та Сумщини.

“Розуміючи, що на кількох напрямках не буде успіху, противник змушений був з ганьбою тікати з Київської, Сумської, Чернігівської областей, під нашим тиском. Він сам не йшов – постійно йшли бої, постійно були наші вже спроби оточити і знищити його. Під цим тиском … він змушений був залишити цю територію і зосередитись на Донецькій і Луганській областях”, – наголосив Павлюк.

Крім того, політичний аналітик Олександр Кочетков назвав дві умови, за яких РФ зможе підібратися до Києва. За його словами, для того, щоб окупанти змогли дійти до тих позицій, які були зайняті у 2022 році, їм знадобитися ефект несподіванки та величезна кількість особового складу.