Зустрічі у форматі не проводились уже рік. Організація нормандського формату затримується, і єдина країна, яка сприяє цьому процесу – це Російська Федерація. Тому, чи відбудеться зустріч лідерів – питання досить сумнівне. Про це під час брифінгу заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров.

За його словами, Україна, Німеччина й Франція вже готові до зустрічі міністрів й лідерів вже найближчим часом. Водночас Російська Федерація вимагає, аби результат переговорів був відомий заздалегідь, що, зі свого боку, ставить під сумнів проведення нормандського формату.

“Російська сторона залишається єдиною відповідальною за затримку в нормандському форматі. Україна, Франція та Німеччина готові до зустрічі на рівні міністрів чи лідерів найближчим часом. Суть переговорів – отримання результату. Якщо російська сторона наполягає, що підсумок має бути відомим до початку переговорів – це ставить під питання сам переговорний процес”, – заявив прессекретар Зеленського.

Також Сергій Никифоров заявив, що зараз під питанням знаходяться час і рівень проведення нормандського саміту. Сам формат, за його словами, поза всякими питаннями.

“У частині про нормандський формат говорилося тільки про те, що під питанням час і рівень проведення “Нормандії”. Сам формат поза всяких питань і сумнівів. Це безальтернативний майданчик”, – заявив він.