На засіданні Тристоронньої контактної групи 22 грудня домовились й далі дотримуватися угоди про режим тиші на Донбасі. Формально домовленості діють ще з 2020 року.

Міністерство оборони України та Збройні Сили України вітають досягнуте у рамкаї засідання Тристоронньї контактної групи 22 грудня 2021 року порозуміння щодо рішучості повністю дотримуватися Заходів щодо посилення режиму припинення вогню, узгоджених 22 липня 2020 року. Принагідно ЗС України запевняють щодо своєї позиції послідовно та неухильно дотримуватись режиму припинення вогню, передбачених вищезазначеними Заходами, в тому числі щодо умов відкриття вогню у відповідь, – зазначається у повідомленні Міноборони.

Так, угода про перемир’я на передовій діє ще з 27 липня 2020 року. Хоча її постійно порушують проросійські бойовики. Збройні Сили підтвердили свою позицію неухильно дотримуватись режиму припинення вогню.

Зауважимо, що українська делегація у ТКГ ще раніше готувала документ щодо повернення до режиму тиші на Донбасі.

Тим часом російська сторона обрала два сценарії:

  • або висуває політичні вимоги щодо відкриття КПВВ;
  • або взагалі не пояснює чому вона не хоче відкривати, наприклад, КПВВ у Щасті.

Водночас після переговорів Джо Байдена та Володимира Путіна, а також розмов про можливе приєднання США до нормандського формату, російська сторона демонструє дипломатичнішу поведінку на переговорах у ТКГ.

Режим тиші почав діяти на Донбасі з опівночі 27 липня 2020 року. Спершу пострілів на Донбасі дійсно стало менше, однак у 2021 році проросійські бойовики значно активізувалися.

Вони майже  кожного дня відкривають вогонь у сторону позицій ООС, вбиваючи наших захисників. Окупанти навіть обстрілюють житлові райони та будинку.