Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законів України про приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України”, ухваленого Верховною Радою 19 жовтня 2021 року.

«Документ усуває суперечності між Конституцією і законом «Про Національне антикорупційне бюро України», визначаючи, що НАБУ є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує гарантії незалежності його роботи. Закон визначає повноваження Кабінету міністрів України щодо призначення на посаду директора Національного антикорупційного бюро та звільнення його виключно за наявності встановлених цим документом підстав», – йдеться в повідомленні.

Відбір на посаду директора має проводити комісія з шести осіб. Трьох із них визначає Кабмін, ще трьох уряд обирає з пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які протягом останніх трьох років до проведення конкурсу надавали допомогу у запобіганні та протидії корупції.

“У документі також визначено засади організації та проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного бюро, яку щороку здійснює відповідна комісія”, – зазначено в повідомленні.

Закон набуває чинності наступного дня після опублікування.