Народний депутат Денис Монастирський став новим міністром внутрішніх справ. Верховна рада проголосувала за його призначення.

“За” проголосував 271 парламентарій.

Крім того, 340 нардепів підтримали дострокове припинення повноважень Монастирського як депутата ВР.

Після цього новообраний глава МВС склав присягу члена Кабінету міністрів.

Так, Монастирський приєднався до команди президента Володимира Зеленського ще в період президентської кампанії.

Його вважають близьким до попереднього шефа цього відомства Арсена Авакова. Цей зв’язок міг би стати зайвим підтвердженням того, що в Офісі президента обрали мирний шлях транзиту влади. Однак сам парламентарій цю прив’язку заперечував і заявляв, що до обрання в Раду бачився з колишнім міністром всього лише кілька разів.

До слова, Денис Монастирський виступив із промовою у Верховній Раді. Він назвав свої пріоритети у роботі, серед яких – неухильне виконання санкцій Ради з нацбезпеки та оборони.

Свою промову Монастирський розпочав зі слів, що він з команди президента і йшов з нею у першій двадцятці до Ради. Тому подякував Володимиру Зеленському за довіру.

“Головним моїм пріоритетом на посаді міністра буде безпека громадян, держави та збільшення рівня довіри суспільства до правоохоронних органів”, – зазначив кандидат у міністри.

Він пообіцяв боротися з тими, хто всупереч присязі використовує свої повноваження задля власного збагачення та порушує права людей. Крім того, у планах – збільшити видатки на оплату праці поліцейських. Адже їхня професія дуже небезпечна та потребує гідної оплати.

Інші важливі аспекти, на яких зосередиться Монастирський :

 • Боротьба з організованою злочинністю, так званими “злодіями у законі” та кримінальними авторитетами. Рішення РНБО щодо ватажків кримінальних угруповань будуть неухильно виконуватися.
 • Розвиток і удосконалення патрульної поліції. Вони продовжать притягати до відповідальності суддів, прокурорів і депутатів, але у межах закону.
 • Подальша реалізація проєкту “Поліцейський офіцер громади”, суть якого у налагодженні нової якості відносин між поліцейськими, громадою та місцевою владою.
 • Безпека дорожнього руху, продовження розвитку системи автоматичної фіксації правил дорожнього руху задля зменшення смертності на дорогах.
 • Недопущення знищення доріг – штрафи за перевантаження платитимуть не тільки перевізники, але й винуватці таких перевезень.
 • Більший рівень цифровізації всіх сфер міністерства.
 • Превенція, запобігання та покарання за насильство у сім’ї, захист прав дітей та неповнолітніх.
 • Жорства протидія і запобігання поширенню наркотиків.
 • Будівництво сучасного та ефективно облаштованого державного кордону по всьому периметри держави, гідна зарплата та хороші умови праці для прикордонників, а також усунення черг на кордонах.
 • Впровадження системи добровільного страхування від пожеж та надзвичайних ситуацій.
 • Максимальне надання всіх можливих послуг у віддаленому форматі.
 • Зміцнення внутрішньої стійкості та оборони України у співпраці з Міністерством оборони, Генеральним штабом та українською розвідкою.

“Я не обіцяю вмить вирішити всі проблеми – це неможливо. Але обіцяю професійно та принципово виконувати свою роботу на посаді міністра”,– підсумував Монастирський.

Він додав, що готовий гідно нести службу в інтересах українського народу та держави.