Хоча Білорусь не вступає у відкриту війну проти України, російські військові з її території вели наступ на нашу державу й досі обстрілюють Україну звідти. 

Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що участь Білорусі у війні проти України малоймовірна.

Про це сьогодні, 3 листопада, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

Експерти нагадали, що міністр оборони Білорусі Віктор Хренін 2 листопада повідомив, що Росія та Білорусь провели щорічне засідання Об’єднаної колегії Міноборони з метою зміцнення “спільного військового потенціалу” Союзної держави Росії та Білорусії для протидії “викликам та загрозам військового характеру” з боку НАТО.

“Заява Хреніна, ймовірно, покликана продемонструвати лояльність Білорусі до Росії і представити Заходу образ білорусько-російської військової єдності. Як раніше оцінювала ISW, вступ Білорусі у війну залишається малоймовірним через безліч внутрішніх наслідків, які такі дії матимуть для режиму президента Олександра Лукашенка, а також через обмежені військові можливості Білорусі”,  зазначили експерти.

Попри усі побоювання щодо можливого повторного наступу на Україну російських військ з боку Білорусі, військова техніка РФ останнім часом рухається з території РБ, а не туди. Тому погрози нового наступу з півночі можуть бути фейком.

Проте об’єктивно перевірити, яка точно кількість російських окупантів перебуває на території Білорусі, неможливо. Адже просто відсутні незалежні джерела інформації. Про це розповів аналітик білоруського Інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко.

Він нагадав, що російське Міноборони говорило про прибуття у Білорусь нібито 9 тис. російських військових і техніки. Але українська розвідка дізналася, що прибуло тільки близько 3 тисяч військових.

При цьому техніка і боєприпаси рухаються не на територію Білорусі, а навпаки звідти. А це може яскраво свідчити, що нападу не буде. Проте Росії та РБ вигідно нагнітати таку ситуацію і лякати можливим повторним вторгненням з півночі, адже таким чином країна-агресорка намагається переключити увагу України на кордон з Білоруссю.

“Поки що все свідчить про нагнітання режимом Лукашенка ситуації на білорусько-українському кордону. Цілі зрозуміло – відволікання українських військ на білоруський напрямок. Здається, Україна вже не дуже “ведеться” на такі провокації”, – зазначає Можейко.

Також він зазначив, що українській розвідці дуже допомагають такі моніторингові групи, як “Беларускі Гаюн”. І прості білоруси продовжують надсилати таким групам фото і відео пересування російської техніки в Білорусі, хоча дехто з них навіть отримує реальні терміни ув’язнення за це.

Водночас дипломат Роман Безсмертний в ефірі телеканалу «Еспресо» висловив думку, що Україні необхідно готуватись до удару спільних білорусько-російських сил не тільки з півночі, а й з північно-східного напрямку

Російський диктатор Володимир Путін та самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко рано чи пізно кинуть війська з території Білорусі проти України.

«Лукашенко інформаційно створює підстави для того, щоб мати декілька варіантів дій. Загроза вступу Білорусі у війну проти України була і є. Я переконаний, що Путін та Лукашенко рано чи пізно кинуть війська з території Білорусі проти України», – розповів дипломат.

Безсмертний наголосив, що нехтувати загрозою з території Білорусі не потрібно.

«Очевидно, що моніторячи ситуацію, Лукашенко та Путін очікують на помилку від Генштабу Збройних сил України, яку вони, звісно, не дочекаються. Оскільки інформаційно-психологічна гра, яка ведеться Кремлем, стосовно перекидання військ на якісь напрямки, не дає результатів», – додав Безсмертний.

Проте, зазначається, що Україні потрібно готуватись до всіх можливих сценаріїв. Особливо до удару спільних білорусько-російських сил не тільки з півночі, а й з північно-східного напрямку